Nowelizacja ustawy antycovidowej miała zapewnić podwyżki dla osób pracujących w ochronie zdrowia. Okazuje się jednak, że doszło do fatalnej pomyłki rządzących!

O co chodzi?

Jak doskonale pamiętamy, nowelizacja ustawy antycovidowej miała zapewnić osobom pracującym w ochronie zdrowia możliwość uzyskania wysokich podwyżek. Nowelizacja została opublikowana dokładnie 28 listopada, jednak okazuje się, że wkradł się do niej niespodziewany błąd.

Jak donosi portal Gazeta Prawna, okazuje się, że w nowelizacji ustawy brak jest zapisu o uprawnieniu sanepidu do nakładania na Polaków kar w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń. Wysokość takich kar to w niektórych przypadkach nawet 30 tysięcy złotych!

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Fatalna pomyłka rządu może wiele kosztować!

Portal Pikio donosi natomiast, że brak zapisu o możliwości nakładania kar przez sanepid zauważył dr Wojciech Górowski z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak się okazuje w nowelizacji nie ma dotychczasowego artykułu 48a, który dotyczył kar administracyjnych jakie może zastosować sanepid. Obecny artykuł 48a dotyczy natomiast pobierania materiału do badania z górnych dróg oddechowych.

Czy to oznacza, że obecnie nie obowiązują już kary administracyjne za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego? I w jaki sposób mogło dojść do tak fatalnej pomyłki rządu? Do tej pory nikt z rządzących nie zabrał głosu w tej sprawie, mimo iż wprowadzona nowelizacja obowiązuje od ubiegłej niedzieli. Jak finalnie zostanie rozwiązany ten błąd?

Jak informował portal "Życie": WARSZAWA: NOWY SPOSÓB NALICZANIA OPŁAT ZA WYWÓZ ŚMIECI PO LICZNYCH I BURZLIWYCH DYSKUSJACH JEDNAK WEJDZIE W ŻYCIE. WPROWADZONO W NIM JEDNAK PEWNE ZMIANY

Przypomnij sobie: JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAŁA RELACJA KSIĘŻNEJ DIANY I KAMILI? WIDZOWIE POPULARNEGO SERIALU SĄ ZASKOCZENI TYM, JAK KSIĘŻNA ZOSTAŁA PRZEDSTAWIONA W PRODUKCJI

Portal "Życie" pisał również: MASOWE KONTROLE URZĘDÓW SKARBOWYCH JUŻ RUSZYŁY. SKARBÓWKA ZAJMUJE WIELE KONT BANKOWYCH. TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ, BO ŚRODKI MOŻNA ZABLOKOWAĆ NA DŁUGO