Rząd informuje, że w ostatnich dniach mamy do czynienia ze spadkiem liczby nowych przypadków koronawirusa. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że nowy wirus został zupełnie pokonany. Nadal musimy przestrzegać reżimu sanitarnego.

Czy jednak wszyscy o nim pamiętają?

W minioną sobotę otwarte zostały praktycznie wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Do tej pory mogły funkcjonować tam tylko sklepy spożywcze, apteki, sklepiki z prasą oraz drogerie i miejsca usługowe.

Miniony weekend był także weekendem wyprzedaży. Nietrudno więc dziwić się, że w sobotę w sklepach pojawiły się prawdziwe tłumy Polaków. Czy właściciele sklepów pamiętali o zapewnieniu odpowiednich warunków dla klientów?

Kontrole sklepów są nieuniknione!

Jak informuje portal Radio Zet, już w ubiegłą sobotę, premier Mateusz Morawiecki zarządził kontrole w galeriach handlowych. Przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego w sklepach ma sprawdzać Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Takie informacje przekazał w ostatniej rozmowie z dziennikarzami wPolsce.pl szef KPRM – Michał Dworczyk.

Właściciele sklepów znajdujących się nie tylko w galeriach handlowych, ale także tych wolnostojących muszą pamiętać o podstawowych zasadach reżimu sanitarnego. Klienci oraz obsługa muszą mieć zasłonięte usta oraz nos. Obowiązkowa jest także regularna dezynfekcja, zarówno rąk jak i powierzchni. Dodatkowo obowiązuje limit osób, które jednocześnie mogą przebywać na terenie danego sklepu i jest on zależny od jego powierzchni.

Jak dodał Michał Dworczyk, jeśli kontrola wykaże, że zasady reżimu sanitarnego nie są respektowane w danym sklepie, to jego właściciel musi liczyć się z wysoką karą!

Jak informował portal "Życie": PIOSENKARKA ZNANA Z PROGRAMU "IDOL" PO WIELU LATACH POWRÓCI NA SCENĘ! EWELINA FLINTA WEŹMIE UDZIAŁ W WAŻNYM PROJEKCIE, KTÓRY JEST DEDYKOWANY KOBIETOM

Przypomnij sobie: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM NA ULICACH MIASTA ROZBŁYSNĄ ŚWIATŁA I OZDOBY ŚWIĄTECZNE. W TYM ROKU JEDNAK BĘDZIE ICH ZNACZNIE MNIEJ NIŻ ZAZWYCZAJ. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: JOANNA KUROWSKA ZNALAZŁA SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI. AKTORKA W OSTATNICH MIESIĄCACH MIAŁA STRACIĆ PRAWDZIWĄ FORTUNĘ. TO NIEŁATWE, BO GWIAZDA MA NA UTRZYMANIU CÓRKĘ