Jak podaje portal "Pikio", szczepionka na koronawirusa ma już niebawem rozdystrybuowana pomiędzy państwa członkowskie Unii Europejskiej. Rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, potwierdził, że już niebawem obywatele naszego kraju mogą spodziewać się nowych informacji na ten temat już niebawem.

Nowe informacje w sprawie szczepionek na koronawirusa

Z słów Wojciecha Andrusiewicza wynika, że już za kilka dni premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić, jak będzie wyglądał proces szczepienia Polaków na Covid-19. Przeprowadzenie szczepień nie będzie zadaniem łatwym. To ogromne wyzwanie logistyczne.

YouTube

Planowane jest zaszczepienie wszystkich dorosłych Polaków, co nie będzie proste i będzie wymagało przygotowania i zebezpieczenia od strony logistycznej. Dodatkowo Andrusiewicz stwierdził, że kluczowe znaczenie mają szczepienia, a nie odporność stadna - do tej pory naukowcy bowiem nie są w stanie powiedzieć, w jaki sposób się ona kształtuje.

Na pierwszy rzut do naszego kraju ma dotrzeć 2 miliony szczepionek. Andrusiewicz wskazywał, że proces szczepień przebiegał będzie szybko, w tempie, jakiego do tej pory w naszym kraju nie notowano. Podkreślił, że opracowywanie planu logistycznego tego ogromnego przedsięwzięcia jest już na ukończeniu. Oznacza to, że już niebawem będziemy mogli poznać jego szczegóły, które przedstawi premier Mateusz Morawiecki.

YouTube

Równolegle trwają przygotowania do trzeciej fali epidemii, która zdaniem ekspertów może uderzyć na przełomie stycznia i lutego. Jest to także okres, kiedy notujemy największą liczbę przypadków grypy. Andrusiewicz dodał również, że choć obecnie sytuacja wydaje się stabilniejsza, ale trzeba myśleć już na dwa, trzy tygodnie do przodu.

Skorzystacie z możliwości zaszczepienia się na koronawirusa?

To też może cię zainteresować: Zespół pocovidowy. Co to jest i dlaczego jest groźniejszy od samego koronawirusa? Są już pierwsze przypadki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Do kiedy można pobierać świadczenie

O tym się mówi: 23-letni Kamil potrzebuje naszej pomocy. Operacja, jaką musi przejść nie jest refundowana. Każdy z nas może pomóc