Nareszcie po kilkunastu dniach dyskusji pojawiła się oficjalna, pewna w stu procentach decyzja w kwestii niedziel handlowych w grudniu. Od dawna było wiadomo, że w ostatnim miesiącu 2020 roku z powodu świąt Bożego Narodzenia będzie mogli liczyć na dwie niedziele handlowe – 13 i 20 grudnia.

Jednak z uwagi na zwiększony ruch klientów przed świętami, handlowcy i sami Polacy apelowali od dawna o to, aby zwiększyć liczbę niedziele handlowych ze względu na tworzenie się kolejek, co może mieć wpływ na zwiększenie się ryzyka zakażenia COVID-19.

Rozmowy na ten temat trwały dość długo, jednak już kilka dni temu wiceminister rozwoju Olga Semeniuk przekonywała, że istnieje duże prawdopodobieństwo, ze w grudniu do puli dojdzie przynajmniej jedna niedziela. Rząd właśnie poinformował o tym, że tak się stało – 6 grudnia oficjalnie jest niedzielą handlową, podczas której będzie można robić zakupy świąteczne, choć nie zapominając o reżimie sanitarnym.

Czy w grudniu pojawi się dodatkowa niedziela handlowa? Pojawiła się najnowsza informacja ze strony rządu. Polacy czekali na to od tygodni

Okazuje się, że rząd naciskany zarówno przez branże handlową, organizacje zrzeszające przedsiębiorców i sieci handlowe, a także wiele innych podmiotów zdecydował się na wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej. Zatem dzięki temu rozwiązaniu zakupy będziemy mogli w grudniu zrobić w trzy niedziele – 6, 13 i 20 grudnia.

„Jak wynika z projektu nowych przepisów niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową” – informuje dział Biznes Polskiej Agencji Prasowej, cytowany przez serwis o2.

W uzasadnieniu pojawia się zapis dotyczący tego, że okres przed świętami Bożego Narodzenia jest szczególnie trudny, gdyż naturalną koleją rzeczy jest zwiększona liczba klientów dokonujących zakupów w jednym czasie.

Jak informował portal "Życie": LECH WAŁĘSA POKAZAŁ NA FACEBOOKU ZDUMIEWAJĄCY OBRAZ I TRZY NAPRAWDĘ PORAŻAJĄCE SŁOWA! O CO CHODZI BYŁEMU PREZYDENTOWI? DAJE JASNY SYGNAŁ DO DZIAŁANIA

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE DONIESIENIA O PAPIEŻU FRANCISZKU! CZY OJCIEC ŚWIĘTY PRZECHODZIŁ CIĘŻKĄ CHOROBĘ, KTÓRA MOGŁA SKOŃCZYĆ SIĘ ŹLE? PAPIEŻ ZASKOCZYŁ WYZNANIEM

Portal "Życie" pisał również: PORUSZAJĄCY WPIS BYŁEGO MĘŻA MARTY KACZYŃSKIEJ W INTERNECIE. MARCIN DUBIENIECKI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA BARDZO MOCNE SŁOWA. CHODZI O ZNANEGO POLITYKA