Na tę informację miliony Polaków czekały od wielu dni. Okazuje się, że wprowadzone z końcem listopada i na początku października obostrzenia dają spodziewany efekt. Jak poinformował wszystkich minister zdrowia, najgorsze w pewnym, określonym sensie jest już za nami. O co chodzi?

Podczas konferencji podano również informacje o tym, że sytuacja epidemiczna w kraju zaczęła się stabilizować. Zapytany o kwestię spadku wykonywanych testów, Adam Niedzielski stwierdził, że to naturalny wynik zmniejszenia konieczności ich wykonywania.

W ten sposób minister zdrowia powiedział, że decyzje rządu o zamknięciu wielu branż, szczególnie galerii handlowych, a także zamknięciu cmentarzy przed 1 listopada dają spodziewany efekt.

Dodatkowo, wiadomo również, że ustabilizowała się liczba osób podlegających hospitalizacji.

Nagłe i kluczowe wiadomości dla wszystkich Polek i Polaków. Nieoczekiwana konferencja w Kancelarii Prezesa rady Ministrów, chodzi o pandemię

– Możemy bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość – potwierdził podczas wtorkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski, cytowany przez portal Lelum.

Jednak jak powiedział Adam Niedzielski, Polacy nie mogą spodziewać się „luzowania obostrzeń” już 29 listopada i przypomniał również, że istnieją konkretne progi wykładnicze zakażeń i hospitalizacji, na bazie których podejmowane są decyzje w tej kwestii.

Do tej pory ustalono ich pięć, a znajdujemy się na czwartym etapie zwanym Bezpiecznikiem, co oznacza liczbę dobowych zakażeń na poziomie 19-27 tysięcy. Jeśli uda się zredukować liczbę nowych przypadków poniżej tego progu to wrócimy do tzw. „czerwonej strefy”.

Warto wziąć pod uwagę, że pandemia już wielokrotnie nas zaskakiwała i trzeba wziąć pod uwagę każdy scenariusz.

Jak informował portal "Życie": DISCO POLO Z POTĘŻNĄ DOTACJĄ Z MINISTERSTWA KULTURY. CHOĆ WYPŁATY WSTRZYMANO TO ŚRODOWISKO KOMENTUJE SPRAWĘ. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI GWIAZD MUZYKI

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI PILNIE POSZUKIWANI, JEDNAK STAWKI ZA ICH PRACĘ SĄ TOTALNIE ZDUMIEWAJĄCE! AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE MOŻNA PRACOWAĆ ZA TYLE, O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA FANÓW W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. WRZUCIŁA ARCHIWALNE ZDJĘCIA SPRZED WIELU LAT, NIEKTÓRZY NIE MOGĄ JEJ POZNAĆ