Od kilku lat Polacy z utęsknieniem wypatrują prawdziwej, śnieżnej i mroźnej zimy. Czy w tym roku marzenia wielu osób się spełnią i już niebawem sypnie śniegiem?

Jakie będą tegoroczne Święta Bożego Narodzenia?

Jak informuje portal Pikio, ostatnio głos na temat nadchodzącej zimy zabrali meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak się okazuje wstępne średnia temperatura w grudniu ma być znacznie powyżej normy. Oznacza to, że ostatni miesiąc roku będzie cieplejszy niż zwykle.

Według informacji przekazanych przez specjalistów, w pierwszej połowie grudnia temperatury mają wynosić około 8 stopni Celsjusza. Druga połowa miesiąca ma być jednak zdecydowanie chłodniejsza. Słupki rtęci nie wzrosną zbyt wysoko powyżej zera, a nocami odnotowywać będziemy przymrozki.

Grudniowe opady będą natomiast oscylować na poziomie „w normie” lub „poniżej normy”. Wzmożonych opadów możemy spodziewać się tylko na Pomorzu, Podkarpaciu oraz Mazowszu.

Czy wreszcie porządnie sypnie śniegiem?

Eksperci IMGW nie określili dokładnie o jakie opady chodzi, jednak patrząc na średnią temperaturę, która w pierwszej połowie ma być znacząco powyżej zera, to raczej nie sposób mówić tutaj o opadach śniegu.

Innego zdania są natomiast specjaliści z AccuWeather. Według ich prognoz w święta temperatura ma oscylować od 4 do -4 stopni Celsjusza i niewykluczone są opady. Będą one jednak na tyle nieznaczne, że Święta Bożego Narodzenia w tym roku raczej nie będą należeć do mroźnych i śnieżnych.