Wiele osób z utęsknieniem czeka za prawdziwą zimą, której nie mieliśmy w naszym kraju już od kilku lat. Ostatnie sezony zimowe bardziej przypominają kapryśną jesień. Jak będzie w tym roku?

Czy już niebawem sypnie śniegiem?

Do tej pory średnie temperatury w naszym kraju były dość wysokie, dopiero od kilku dni zrobiło się nieco chłodniej. Jak jednak będzie w kolejnych dniach i czy powinniśmy wyciągać już zimowe kurtki i sanki?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ukrywa, że ciężko jest dokładnie przewidzieć, co wydarzy się w pogodzie w dłuższej perspektywie. Na ten moment jednak modelowe prognozy wskazują, że ani w styczniu, ani w grudniu zima raczej nie da nam popalić.

Jak informuje portal Fakt, IMGW zapowiada, że średnia grudniowych temperatur będzie znacznie powyżej normy. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że kolejny miesiąc będzie przypominał lato.

Jaka będzie grudniowa pogoda?

- Należy pamiętać, że prognozowana średnia temperatura odnosi się do średniej temperatury całego miesiąca, do temperatury notowanej zarówno za dnia, jak i w noc – przekazują specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ciekawy jest jednak fakt, że w niektórych regionach naszego kraju w grudniu spodziewać się możemy dużej ilości opadów. Taka sytuacja będzie mieć miejsce między innymi na Warmii i Mazurach, Mazowszu oraz Lubelszczyźnie.

Znikome opady będą natomiast obecne na Opolszczyźnie, Podkarpaciu oraz Pomorzu, Śląsku i Ziemi Łódzkiej.

Jaka jednak tak naprawdę będzie pogoda w grudniu? Na pewne prognozy jest jeszcze o wiele za wcześnie.