Jak informuje portal Money, już niebawem ceny prądu stanowczo wzrosną. Co jest powodem takiego stanu rzeczy i kiedy podwyżki staną się faktem?

Taka wiadomość nie ucieszy zbyt wielu osób

- Nawet jeśli prezes Urzędu Regulacji Energetyki nie zaakceptuje proponowanych podwyżek, jak miało to miejsce w zeszłym roku, rachunki dla odbiorców końcowych najpewniej i tak wzrosną w związku z nową opłatą – przekazał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Okazuje się, że nowa opłata ma zostać wprowadzona już na początku przyszłego roku. Fundusze zgromadzone dzięki jej wprowadzeniu mają być przeznaczone na pokrycie kosztów jakie generuje funkcjonowanie rynku mocy w Polsce.

Do poniedziałku do Urzędu Regulacji Energetyki mają wpłynąć wnioski od sprzedawców prądu, w których zawarte będą proponowane taryfy, jakie mają obowiązywać odbiorców indywidualnych już od stycznia 2021 roku.

Polacy nie będą zadowoleni!

Dziennik Gazeta Prawna przekazał, że PGE oraz inne spółki dostarczające dom do polskich domów domagają się zwiększenia stawek za prąd, bowiem sami ponoszą zwiększone koszty.

Co ważne, na ten moment Urząd Regulacji Energetyki nie przedstawił jeszcze finalnej wysokości nowej opłaty. Według szacunków indywidualni odbiorcy prądu muszą się liczyć ze zwiększeniem rachunków o około 90 zł rocznie.

Warto zaznaczyć, że w związku z tak znaczącą podwyżką rząd zaproponował zniesienie opłaty kogeneracyjnej w 2021 roku. Oznacza to zmniejszenie rachunku za prąd o 3 zł za rok.

Nie ulega zatem wątpliwości, że Polacy nie będą zadowoleni z kolejnych podwyżek jakie czekają ich wraz z rozpoczęciem nowego roku.

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE INFORMACJE O SZPITALU TYMCZASOWYM NA STADIONIE NARODOWYM. OKAZUJE SIĘ, ŻE ABY ZOSTAĆ PRZYJĘTYM, NALEŻY SPEŁNIĆ SZEREG KRYTERIÓW. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: OPUBLIKOWANO NOWĄ LISTĘ MIEJSC, Z KTÓRYCH PRZYLOT DO NASZEGO KRAJU JEST ZAKAZANY. NOWE ZASADY WCHODZĄ W ŻYCIE JUŻ DZIŚ

Portal "Życie" pisał również: JUŻ NIEDŁUGO POLACY BĘDĄ MIELI POWODY DO RADOŚCI. CZY ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE ODEJDZIE DO LAMUSA