Według ostatnich informacji przekazanych przez stację Polsat News, sytuacja na wielu polskich cmentarzach jest w ostatnich dniach niesamowicie trudna. Niewykluczone, że niebawem potrzebne będą dodatkowe ręce do pracy!

Sytuacja jest bardzo niepokojąca!

Niepokojące wieści napłynęły między innymi z Krakowa. Jak przekazał Polsat News, tam na pogrzeb niekiedy trzeba czekać nawet dwa tygodnie! Jak się okazuje na cmentarzu Rakowieckim codziennie, praktycznie bez przerwy odbywają się pogrzeby. Co więcej, wiele osób postanawia skremować swoich zmarłych bliskich.

Jak przekazał portal Pikio, z powodu koronawirusa odnotowano wzrost zgonów w naszym kraju. Od 12 do 18 października w urzędach stanu cywilnego na terenie całego kraju wystawionych zostało 10 101 aktów zgonu. Rok temu, w tym samym okresie wystawionych zostało o 300 aktów mniej.

- Nasi kapelani, którzy są na cmentarzach i odpowiadają za te pochówki, często nie wychodzą z kaplicy, gdyż pogrzeb po pogrzebie odprawiają – wyjawił dla portalu Interia, rzecznik krakowskiego magistratu – Dariusz Nowak.

Bliscy zmarłych przeżywają trudne chwile!

Rzecznik wyznał, że do tej pory w Krakowie pogrzeby odbywały się w ciągu kilku dni od śmierci. Obecnie rodzina zmarłego musi czekać na jego pochowanie nawet kilkanaście dni. Nie da się ukryć, że żałobnicy mocno odczuwają taką sytuację.

Jak się okazuje, krakowski magistrat zdecydował się, aby pogrzeby były przeprowadzane także w sobotę, co pomoże skrócić czas oczekiwania na pochówek zmarłego. Co więcej, według nowych obostrzeń w cmentarnej kaplicy będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Jak informował portal "Życie": PROGRAM 500 PLUS NIE DLA WSZYSTKICH? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE, ŻE ZASADY PRZYZNAWANIA ŚWIADCZEŃ ZOSTANĄ WKRÓTCE ZMIENIONE. POLACY ZACZYNAJĄ SIĘ OBAWIAĆ

Przypomnij sobie: NOWE OBOSTRZENIA WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE. SIEĆ BIEDRONKA WYSZŁA NAPRZECIW KLIENTOM I ZMIENIŁA GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW. KIEDY MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY

Portal "Życie" pisał również: DO KIEDY UCZNIOWIE ORAZ NAUCZYCIELE BĘDĄ SKAZANI NA ZDALNE NAUCZANIE? MINISTER EDUKACJI ZABRAŁ GŁOS NA TEN TEMAT