W ten weekend rozpoczyna się listopad, a jesiennej pogody jak na ten moment nie widać. Co więcej, zbliżający się weekend będzie naprawdę bardzo ciepły i słoneczny! Warto z niego skorzystać.

Z takiej pogody żal nie skorzystać!

Według informacji przekazanych przez portal Fakt, dziś termometry pokażą od 6 stopni Celsjusza na Podhalu, do nawet 13 stopni na Wybrzeżu! To prawie wiosenna pogoda. Wiatr będzie bardzo słaby i powieje tylko z zachodnia i południa. Opady deszczu będą bardzo małe i wystąpią tylko na niektórych obszarach!

W nocy z piątku na sobotę lokalnie mogą się utworzyć mgły, a temperatura może spaść do 0 stopni Celsjusza. Jednak w ciągu dnia pogoda ulegnie znacznej poprawie. Jeszcze rano w południu oraz zachodzie może popadać, jednak w ciągu dnia opady zanikną. Słupki rtęci wskażą od 9 stopni na wschodnich krańcach kraju, w centrum około 12 stopni, a na zachodzie nawet 15 stopni!

Złota polska jesień!

Podobny poranek, jak w sobotę, czeka nas w niedzielę. Lokalnie wystąpią mgły, a przy gruncie mogą pojawić się przymrozki, jednak z upływem czasu pogoda zacznie się poprawiać. Termometry pokażą nawet 16 stopni Celsjusza! Na wschodnich obszarach kraju wiatr będzie słaby, a na Pomorzu może czasem mocniej wiać. W pozostałej części Polski wiatr będzie umiarkowany!

Nie ulega wątpliwości, że warto skorzystać ze złotej polskiej jesieni! Pamiętajmy jednak o panujących w naszym kraju obostrzeniach, a na spacer najlepiej wybierzmy się do lasu!