Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Mariusza Błaszczaka, wkrótce na polskich ulicach zobaczymy oddziały wojska, które mają pomóc służbom mundurowym w działaniach. Polacy czują niepokój, gdyż nie wiedzą, czego spodziewać się po aktywności rządu.

Chodzi tutaj o wsparcie dla policjantów w kwestii walki z pandemią koronawirusa. Jednak decyzja, którą podjął MON może mieć naprawdę porażające skutki. Nastroje społeczne nie są dobre, Polacy obawiają się tego, co przyniosą kolejne dni. Niestety, pandemia rozrasta się w niekontrolowany sposób, a w czwartek padł rekord – ponad 20 tysię1)cy potwierdzonych nowych przypadków zakażenia.

Wojsko wyjdzie na polskie ulice w najbliższych dniach? Ministerstwo Obrony Narodowej zabrało głos w tej sprawie, wypowiedź szefa resortu zdumiewa

Już wkrótce do pomocy policjantom i innych służbom mundurowym na ulice polskich miast ma wyjść minimum aż 20 tysięcy żołnierzy.

„Więcej wojska zaangażuje się w walkę z koronawirusem. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, podczas odprawy z dowódcami poleciłem, aby nie mniej niż 20 tysięcy żołnierzy pomagało w przeciwdziałaniu pandemii. Rozszerzamy także skalę zadań” - tłumaczył szef MON, u którego niedawno stwierdzono zakażenie koronawirusem, cytowany przez Pikio.

Okazuje się, że wojskowi pomagają przy pandemii już od początku października m.in. poprzez pobory wymazów, których udało się już przeprowadzić 15 tysięcy z rąk żołnierzy, a także dezynfekują sprzęt czy powierzchnie budynków takich instytucji jak domy opieki społecznej.

Jednak informacja podana przez MON wywołał duży niepokój wśród Polaków, którzy nie wiedzą, czego się spodziewać w kolejnych dniach. Wiele osób jest przekonanych, że wojsko może angażować się w działania podczas Strajku Kobiet.

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ