Arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga postanowił wystosować specjalny „List do Kapłanów”, w którym znalazły się słowa, które wywołały duży sprzeciw wielu osób, oburzenie i negatywne emocje. Metropolita stwierdził, że najlepszym wstępem do zaproponowanej przez niego modlitwy będzie „Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego".

To jednak nie wszystko. Arcybiskup – jak donosi Pikio – miał również wystosować zachętę do młodych mężczyzn, aby stworzyli straż w celu ochrony kościołów przed „atakami barbarzyńców”, jakimi są dla niego uczestnicy Strajku Kobiet, którzy sprzeciwiają się decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu terminacji ciąży z powodów embriopatologicznych.

„Arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga namawia do tworzenia "straży świątynnej" do obrony kościołów przed protestującymi i do modlitwy o opamiętanie się strajkujących, która zaczyna się od słów - "Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego..." – możemy przeczytać we wpisie Miłosza Gocłowskiego, dziennikarza Radia Zet, cytowanego przez Pikio.

Jeden z arcybiskupów zaproponował wiernym wspólną modlitwę. Słowa, od których zaczął wbiły katolików w ziemię

Metropolita ma w ten sposób zachęcać do modlitwy innych księży, a także samych wiernych, najwyraźniej w celu „opamiętania się” osób protestujących przeciw decyzji TK.

„Niech powrócą do Kościoła, niech odbędą pokutę” – miał pisać o uczestnikach demonstracji.

Słowa duchownego odbiły się szerokim echem i wywołują skrajne reakcje. Wielu osobom nie podoba się to, że Kościół w Polsce nawołuje – śladem słów Jarosława Kaczyńskiego – do tworzenia „straży świątynnej” przed kościołami. Jednak protestujący nie dali się wciągnąć w tę grę i od oświadczenia szefa PiS omijają już miejsca kultu i kościoły.

fot. Twitter

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ