Okazuje się bowiem, że zaprojektowana przez zwyciężczynię okładka książki znalazła się na odsłoniętym na Warszawskim Powiślu muralu. Malowidło zostało stworzone za pomocą farb, które oczyszczają powietrze ze smogu!

Konkurs Biedronki „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” to akcja, która jest przeznaczona dla debiutantów, a finał drugiego etapu został rozstrzygnięty z dość zaskakującym wynikiem. Dlaczego?

Okazuje się bowiem, że Magdalena Starowicz, która wygrywając w kategorii „Ilustracje” otrzymała nie tylko czekan na 100 tysięcy złotych. Okładka książki „O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy”, którą zaprojektowała, znalazła się 27 października na muralu stworzonym w pobliżu Trasy Łazienkowskiej. Malowidło znalazło się na ścianie budynku przy ul. Przemysłowej 31/33.

Nie byłoby w tym jednak nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden fakt – dzieło zostało wykonane przy pomocy far katalitycznych.

Jedna z sieci handlowych podjęła istotną decyzję dla wszystkich. To spore zaskoczenie, władze matki miały wielki gest

„W skrócie oznacza to, że pod wpływem działania światła, farby oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Ten ekologiczny efekt utrzymuje się latami” – możemy dowiedzieć się z komunikatu prasowego Biedronki, cytowanego przez Biznes Info.

Władze Biedronki chciały w ten sposób zadbać o jakość powietrza w najbliższej okolicy murala. Jak ocenia Maciej Marculanis ze Stowarzyszenia „Czysta Polska”, takie podejście Biedronki może stać się standardem w tworzeniu odpowiedzialności społecznej firm i przedsiębiorstw w Polsce.

„Oczyszczający powietrze mural z okładką książki tegorocznego „Piórka” to przykład nieszablonowego, nowoczesnego rozwiązania, które ma pozytywny wpływ na nasze środowisko i powinno być wzorem dla innych” – komentuje Marculanis.

fot. Facebook

Jak informował portal "Życie": PRYMAS POLSKI ZDENERWUJE KOBIETY POPIERAJĄCE PROTESTY? ARCYBISKUP WOJCIECH POLAK ZWRÓCIŁ SIĘ BEZPOŚREDNIO DO NICH, JEGO SŁOWA TO WIELKIE ZASKOCZENIE

Przypomnij sobie: PROTESTUJĄCE KOBIETY DOSTAŁY JASNY SYGNAŁ OD MINISTERSTWA ZDROWIA. WALDEMAR KRASKA POSTANOWIŁ DAĆ WYRAŹNY KOMUNIKAT, CO POWIEDZIAŁ W SPRAWIE EPIDEMII

Portal "Życie " pisał również: ZAKOCHAŁA SIĘ, A MĘŻCZYZNĘ ŻYCIA ODEBRAŁA JEJ WŁASNA CÓRKA! NIEZWYKLE SMUTNA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY, ŻADNA Z NAS NIE CHCIAŁABY TEGO DOŚWIADCZYĆ