Już niebawem w Kościele katolickim obchodzony będzie Dzień Wszystkich Świętych. Okazuje się jednak, że w obliczu pandemii, święto to będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas.

Jak będzie wyglądać tegoroczne Święto Wszystkich Świętych?

Według informacji przekazanych przez portal Lelum, władze Kościoła katolickiego zrezygnowały w tym roku z mszy oraz procesji, które co roku według tradycji, odbywały się na cmentarzach. Decyzja ta ma zapobiec gromadzeniu się ludzi w jednym miejscu i jednym czasie.

Co więcej, papież Franciszek zmienił zasady uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Do tej pory wierni mogli go uzyskać tylko przez pierwszych osiem dni listopada. Obecnie jednak papież postanowił, że odpust ten będzie można otrzymać przez cały miesiąc.

Ograniczmy przemieszczanie się po Polsce!

Duchowni w całej Polsce apelują, aby 1 listopada ograniczyć przemieszczanie się pomiędzy cmentarzami, a konieczne wizyty na grobach bliskich zmarłych rozłożyć nieco w czasie.

Podczas wizyt na cmentarzu pamiętajmy także o utrzymywaniu dystansu społecznego oraz noszeniu maseczek. Jest to niezwykle ważne, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Na ten moment nie ma potwierdzonych informacji na temat zamykania cmentarzy na Dzień Wszystkich Świętych. Pamiętajmy jednak, aby wizyty na grobach ograniczyły szczególnie osoby starsze, bowiem to właśnie one najbardziej narażone są na zakażenie koronawirusem i ciężki przebieg choroby.