Wtorkowa konferencja prasowa rządu, w tym kluczowych ministrów przyniosła zapowiedź nowej Tarczy Branżowej dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Zastosowanych zostanie wiele nowych rozwiązań, aby uratować poszczególne sektory gospodarki przed zapaścią związaną z zamknięciem ze względu na pandemią koronawirusa.

„Bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł dla przedsiębiorców, których dochody spadły o 40 proc., zostaną dodane do zgłoszonego w nocy projektu nowelizacji ustawy o Covid-19”– powiedział we wtorek w trakcie konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Do tysięcy Polaków może trafić nawet 5 tysięcy złotych, rząd obiecał przekazanie ogromnej sumy potrzebującym! Jest jednak pewien haczyk, kto dostanie te pieniądze

Do kogo trafi 5 tysięcy złotych, których nie trzeba będzie zwracać? Chodzi przede wszystkim o małe firmy i jednoosobowe działalności gospodarcze, które przez pandemię popadają lub popadną w najbliższym czasie w kłopoty finansowe bądź będą miały problemy z rentownością.

„To jest projekt, który uzgodniliśmy z klubem parlamentarnym PiS. Ten projekt jeszcze w toku prac dzisiejszych, jutrzejszych zostanie uzupełniony o komponent, jakim są wspomniane przez premiera (Mateusza) Morawieckiego bezzwrotne dotacje w wysokości 5000 zł dla przedsiębiorców, którzy spełniają odpowiednie warunki” – powiedział Gowin, cytowany przez SuperBiz SE.

Jest jednak podstawowe założenie, aby otrzymać 5 tysięcy złotych zapomogi? Jest nim spadek przychodów firmy rok do roku o co najmniej 40 procent.

Dodatkowo, wiadomo również o zwolnieniach z płacenia składek ZUS za listopad, wypłaty świadczenia postojowego, a także wolnienie z opłaty targowej za 2021 rok.

Projekt posłów PiS ma trafić pod obrady Sejmu jeszcze we wtorek. Na Tarczy Branżowej mają skorzystać w pierwszej kolejności firmy z sektorów takich, jak gastronomiczny, fitness, targowy, estradowy, filmowy, rozrywkowy i rekreacyjny, a także fotograficzny i fizjoterapeutyczny. O pomoc będzie można występować aż do czerwca 2021 roku.

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI