Nie da się ukryć, że wielu z nas na święta Bożego Narodzenia i Sylwestra czeka przez długie miesiące. Jest to wyjątkowy czas w roku, który chcemy spędzić w rodzinnym gronie, przy pięknej choince, wspólnie biesiadować, cieszyć się, a w trakcie Sylwestrowej nocy bawić się, tańczyć i przywitać nowy rok zabawą do białego rana. Jednak pandemia koronawirusa nie zamierza odpuścić i niemal na sto procent wiadomo, że tegoroczne święta i zakończenie roku będzie inne niż do tej pory. Polacy jednak zapowiadają, że nie zamierzają zamknąć się w domu i spędzą ten czas tak, jak na to zasługują.

„Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań, to trzeba mieć świadomość, że w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie” – przekonywał w zeszłym tygodniu Adam Niedzielski, cytowany przez Pikio.

Jednak Polacy nie chcą, aby obchody Sylwestra 2020 i Bożego Narodzenia stanęły pod znakiem zapytania i z zachowaniem środków ostrożności, ale nie odpuszczą świętowania tego czasu.

Jak Polacy zamierzają spędzić Boże Narodzenie i Sylwester 2020? Plany rodaków mogą nieźle zdziwić w dobie pandemii

Polacy, choć do Wigilii zostały jeszcze dwa miesiące, to już planują, jak spędzą tegoroczne Boże Narodzenie i Sylwestra. Biesiadowanie będzie z pewnością utrudnione przez epidemię koronawirusa, ale mieszkańcy Polski znaleźli złoty środek i będą potrafili połączyć świąteczne wyjazdy z przestrzeganiem pandemicznych zaleceń, jak maseczki, dezynfekcja i dystans społeczny. Jak to możliwe? Jest pewne wyjście!

Jak przekonuje serwis Natonial Geographic, obecnie jest spore zainteresowanie apartamentami i domkami na okres świąt i Sylwestra, znacznie większe niż w 2019 roku. Zdaniem firmy Sun&Snow to wynik pandemii koronawirusa. Polacy szukają wypoczynku z dala od innych osób, co w obecnej sytuacji epidemicznej jest całkowicie normalne.

„Odwiedzający nas mają ze sobą znacznie mniejszy kontakt niż w obiektach hotelowych, gdzie wspólne przestrzenie i oferta gastronomiczna wpisane są na stałe w architekturę takich ośrodków. Od samego początku obecnej trudnej sytuacji wprowadziliśmy też wszystkie zalecane przez rząd i sanepid środki bezpieczeństwa” – oznajmiła Karolina Orłowska, dyrektor operacyjna Sun&Snow.

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI