Koszmarne informacje dostały się do ogólnopolskich mediów, sanepid wykrył w jednym z dużych miast w Polsce spore ognisko koronawirusa. Liczba pozytywnych wyników badań na COVID-19 szokuje, sprawa dotyczy studentów, jest naprawdę poważnie. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień.

Według wieści podanych przez Radio Zet, spore ognisko zakażeń pojawiło się w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Obecnie sanepid zdiagnozował pozytywnie pod kątem koronawirusa aż 34 studentów uczelni ale chorzy są również żołnierze i pracownicy cywilni.

Kolejne ognisko zakażeń w jednym z miast w Polsce. Zachorowało wiele młodych osób, w mediach pojawiły się druzgocące informacje

W WAT, jak informuje Pikio, obecnie z COVID-19 ma mierzyć się 19 podchorążych, 3 żołnierzy zawodowych i 10 pracowników cywilnych. Cała ta grupa przebywa na kwarantannie domowej lub w izolacji w pokojach w akademiku.

„W akademikach jest dwunastu podchorążych. W Wojskowej Akademii Technicznej wprowadzono wytyczne w zakresie działań profilaktycznych w warunkach stanu epidemii COVID-19” - wyjaśnia rzeczniczka uczelni Ewa Jankiewicz, cytowana przez Pikio.

Jak zapewniają przedstawiciele uczelni, jednostka ma stosować się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także stosuje wewnętrzne wytyczne WAT. Studenci zostali skierowani do nauki zdalnej, ograniczono również do niezbędnego minimum spotkania i wyjazdy poza granice Polski.

Onetowi udało się ustalić, że spore ognisko koronawirusa wykryto również na innej uczelni wojskowej we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska pierwsze zakażenia koronawirusem wykryto po rozpoczęciu roku akademickiego, na którym gościem specjalnym był minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI