Kontrowersyjna decyzja TK, którego sędziowie orzekli niezgodność z konstytucją zapisu prawnego dotyczącego możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu. W mocnym wpisie na Instagramie zona prezydenta Warszawy i byłego kandydata na prezydenta Polski postanowiła odnieść się do sprawy, przywołując własne doświadczenia związane z macierzyństwem. Wiele osób, w tym cała masa kobiet poparła jej naprawdę przejmujące wyznanie i słowa.

Werdykt TK wywołał masowe protesty w całym kraju, które w pewnym stopniu przybrały dość brutalny obrót. Wszystko wskazuje na to, że protestujący – kobiety, mężczyźni, osoby starsze i wiele znanych osób – nie zamierzają odpuścić i będą gromadzić się do skutku. Jak wynika z obliczeń podanych przez serwis WTV, w samej Warszawie w piątek na ulice stolicy wyszło ponad 10 tysięcy osób!

Małgorzata Trzaskowska oburzona po werdykcie Trybunały Konstytucyjnego, co powiedziała? Żona prezydenta Warszawy odniosła się do swoich doświadczeń jako matki

"Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze... Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym, żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie" – napisała w dramatycznym wpisie na Instagramie niedoszła pierwsza dama, Małgorzata Trzaskowska.

Jak sama zaznaczyła, taka decyzja o przerwaniu ciąży nie wynika w żadnej mierze z egoizmu, a chęci skrócenia niewyobrażalnego bólu i cierpień niewinnej istocie, którą nosimy pod sercem.

"Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło" – stwierdziła, cytowana przez WTV.

Żona prezydenta Warszawy podkreśliła z naciskiem, że chodzi jedynie o danie wyboru kobiecie i możliwości wyjścia z tej niewyobrażalnie trudnej i bolesnej sytuacji, a powinno być to wolnym wyborem każdej kobiety. Małgorzata Trzaskowska zachęciła wszystkich, którzy zgadzają się z nią do tego, aby nie przestawać i walczyć o uznanie podstawowych praw kobiet.

fot. Instagram @gosia.trzaskowska

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI