Wiosną w życie weszły przepisy zgodnie z którymi podczas jazdy samochodem wymagane było zasłanianie ust i nosa maseczką ochronną lub częścią garderoby, jeśli w kabinie samochodu znajdowała się oprócz nas inna osoba, z którą nie mieszkaliśmy razem.

Temat powrócił w rozmowach Polaków jesienią, gdy stało się jasne, że pandemia koronawirusa wraca do nas ze zdwojoną siłą. Jaką decyzję podjął rząd w tej sprawie obecnie? Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodów to warto wiedzieć, co zmieniło się w tej kwestii, to ważne informacje!

Wiele osób do tej pory nie przestrzega nakazu noszenia maseczki ochronnej w samochodzie i stąd rządzący postanowili podjąć istotne regulacje w tej kwestii.

Co z noszeniem maseczek w samochodach? Nagle zmienią się przepisy dla Polaków, trzeba się przygotować na nowości

Jak informuje Lelum, w kwestii noszenia maseczek ochronnych w samochodach, w których jedziemy z obcą nam osobą, z którą nie dzielimy gospodarstwa domowego nic się nie zmieniło, a obowiązek trwa dalej. Wyjątek stanowią w tym przypadku dzieci do lat 5. Jeśli zatem podwieziemy kolegę czy koleżankę bez osłony na twarzy możemy spotkać się z reakcją policji i mandatem.

Jednak nowe przepisy mówią inaczej i od teraz nie ma już mowy o „osobach niezamieszkujących lub niegospodarujących wspólnie”. Zgodnie z tym, w samochodach nie trzeba będzie w ogóle nosić maseczek!

„– § 27. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego […] ust i nosa […] w środkach publicznego transportu zbiorowego […], na statkach pasażerskich w żegludze krajowej […] lub statkach żeglugi śródlądowej […] przeznaczonymi, lub używanymi do przewozu osób […] – czytamy w przepisach, cytowanych przez Lelum.

Maseczek obecnie nie musimy nosić w parkach, lasach i skwerach, czyli na terenach zielonych. Ta zasada dotknęła również samochody.

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ