Większość Polaków zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać Święto Zmarłych w tym roku nie tylko pod kątem obostrzeń związanych z epidemią, ale również ze względu na pogodę. Chyba nikt nie lubi odwiedzać grobów najbliższych w rzęsistym deszczu, silnym wietrze czy śniegu. Zdaniem meteorologów żadne z tych zjawisk w tym roku 1 listopada nas nie czeka.

Prognoza, jaką udało się sporządzić synoptykom na okres świąteczny zaskakuje. Nad Polskę zawita pogody wyż znad Bałkanów, a z południa Europy przyjdzie do naszego kraju ciepłe powietrze znad Półwyspu Iberyjskiego. Zapowiedzi meteorologów podaje serwis Pogoda WP.

Meteorolodzy z najnowszą prognozą na Wszystkich Świętych. Czy polska złota jesień powróci na Święto Zmarłych? Wszystko na to wskazuje!

Już od piątku można liczyć na dużą zmianę w pogodzie, gdyż nad Polskę będzie powoli przychodził ciepły wyż z Bałkanów i będzie przechodził nad Morze Czarne, stopniowo wpływając na pogodę nad naszym krajem. Dodatkowo, wysokie temperatury i piękne słońce zawita do nas za sprawą wyżu znad Półwyspu Iberyjskiego. To połączenie niemal gwarantuje piękną pogodę pod koniec października.

Trzeba spodziewać się również dość wysokich temperatur – od 10-13 stopni na wschodzie po 14-17 na zachodzie kraju.

Jednak na początku weekendu trzeba spodziewać się krótkiego załamania pogody, gdyż przez spory obszar Polski przejdzie niduży ośrodek niżowy. Front w piątek w nocy i w sobotę przyniesie dość zmienną aurę, popada deszcz, pojawi się trochę chmur i przejaśnień. Jednak to tylko krótki moment, gdyż kolejny tydzień stanie pod znakiem pięknej, słonecznej aury, która ma duże szanse utrzymać się aż do Wszystkich Świętych.

Temperatura ma osiągnąć od 9-12 stopni na wschodzie do 14-18 na zachodzie. Jedyny minus to dość mocny wiatr, który w górach przerodzi się w halny.

Ze wstępnych analiz synoptyków wynika, że pogoda na Wszystkich Świętych będzie naprawdę dobra – ma być ciepło i słonecznie, a temperatura osiągnie od 10 na północy kraju do 15 na południu. Dać się nam we znaki może jedynie wiatr, który obniży odczuwalną temperaturę.

fot. Youtube @Tcz.pl sp. z o.o

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ