Polityk, który przez miesiące był twarzą walki z pierwszą falą pandemii koronawirusa niedawno sam zachorował na COVID-19. Polityk znalazł się w szpitalu MSWiA z powodu dolegliwości i został podłączony pod tlen, gdyż cierpiał na mocne duszności. O zakażeniu koronawirusem poinformował sam Łukasz Szumowski, pytany o jednego z dziennikarzy.

Wszyscy obawiali się tego, jak potoczy się zakażenie wirusem u byłego ministra zdrowia. „Super Expressowi” udało się dowiedzieć, jak obecnie czuje się polityk. Jak podaje źródło dziennika, Łukasz Szumowski wrócił już do domu! Jak się czuję i w jakim jest stanie zdrowia?

Jak się czuje zakażony Łukasz Szumowski? Jeden z tabloidów dowiedział się w jakim jest stanie, pojawiły się nowe fakty o byłym ministrze zdrowia

Jak udało się dowiedzieć „Super Expressowi” polityk wrócił już do domu i czuje się znacznie lepiej. Informator pisma powiedział również, że kartoteka choroby polityka dostała „czerwoną gwiazdkę”, zatem nikt poza lekarzem prowadzącym nie miał wglądu do akt i historii choroby byłego ministra, a wejście do jego sali było na kod!

Były szef resortu zdrowia miał przechodzić chorobę bez większych problemów, ale w pewnym momencie dolegliwości wymagały monitoringu szpitalnego i zastosowania tlenu.

Zamieszanie wokół choroby Łukasza Szumowskiego trwało jednak znacznie dłużej, gdyż dwa tygodnie wcześniej polityk dostał pozytywny wynik testu na COVID-19. Nie miał jednak żadnych objawów, a jego kwarantanna trwała krótki.

„Ja z panem ministrem Szumowskim nie rozmawiałem. Z tych informacji, które posiadam, wynika, że albo minister Szumowski za pierwszym razem miał fałszywie pozytywny wynik - to się czasami zdarza. Lub druga opcja, która się zdarza na świecie, ponowne zachorowanie. Chociaż ja obstawiam tę pierwszą opcję - przekonywał w TVN24 rzecznik rządu Piotr Muller.

fot. Youtube @Onet News

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ