Czym zajmuje się dokładnie córka Andrzeja Dudy jako jego doradca społeczny? Okazuje się, że… nie wiadomo, gdyż szczegóły jej pracy, a zasadniczo wolontariatu są tajemnicą Kancelarii Prezydenta. Sama Kinga Duda stała się języczkiem uwagi polskich mediów po szeroko komentowanym występie podczas wieczoru wyborczego swojego ojca, gdy zaapelowała do wszystkich Polaków o wzajemny szacunek i tolerancję. Córce prezydenta wypominano, że jej ojciec w trakcie kampanii szerzył zupełnie odmienne poglądy wobec pewnych grup społecznych i jej słowa miały stać w sprzeczności z narracją Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich.

„Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści, absolutnie nikt” – powiedziała 12 lipca prezydencka córka, cytowana przez WTV.

Jak Kinga Duda doradza swojemu ojcu? Kancelaria Prezydenta milczy na temat pracy prawniczki jako doradcy społecznego Andrzeja Dudy

Jak wyjaśnia portal Na temat, powołujący się na doniesienia „Faktu”, Kinga Duda ma w Kancelarii Prezydenta zająć się „przygotowaniem opracowania na temat sędziów pokoju”. Wiadomo również, że córka prezydenta nie ma żadnych przywilejów wynikających z pełnionej funkcji – nie otrzymała wynagrodzenia, służbowego samochodu z kierowcą itp.

Dziennikarze Gazety PL postanowili zapytać Kancelarię Prezydenta o to, jak Kinga Duda radzi sobie z realizacją tego zadania, ale w odpowiedzi KP odmówiła pokazania opracowań, której autorem jest 25-letnia prawniczka, wyjaśniając, że mają one charakter wewnętrzny. Kinga Duda miała stworzyć jedno opracowanie do tej pory.

Czym zajmuje się Kinga Duda? Jeśli chodzi o jej dalsze plany ma to być „wspieranie radą Pana Prezydenta w sprawach bieżących i może to obejmować różne zagadnienia".

"Cenne są doświadczenia pani doradcy, która w praktyce niedawno poznawała uwarunkowania obecnego systemu kształcenia akademickiego i możliwości, jakie oferuje rynek pracy absolwentom uczelni. […] Nie bez znaczenia będzie także, szczególnie w kontekście ewentualnych projektów prowadzonych przez Narodową Radę Rozwoju, branżowe wykształcenie Pani doradcy w zakresie arbitrażu handlowego i inwestycyjnego oraz prawa prywatnego międzynarodowego" – wyjaśnia zastępca dyrektora Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP, Paulina Palka.

fot. Youtube @Andrzej Duda

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ