Od wielu lat w naszym kraju nie było prawdziwej zimy. Okazuje się, że już w tym roku może się to zmienić! Nie jest bowiem wykluczone, że grudniowe święta spędzimy w prawdziwej, zimowej atmosferze!

Już w tym roku czeka nas prawdziwa zima?

Według prognozy przedstawionej na portalu Biznes Info, początek listopada będzie bardzo deszczowy, ale ciepły. Słupki rtęci pokażą od 10 do 12 stopni Celsjusza. Będą to jednak ostatnie tak ciepłe, jak na ten okres, dni. Musimy przygotować się więc na nadchodzącą zimę!

Synoptycy zapowiadają bowiem, że już w połowie listopada zawita u nas zima! Temperatura ma spaść nawet poniżej zera, a do tego w okolicach 20 listopada może spaść nawet od 40 do 70 centymetrów śniegu! Jak się okazuje, śnieg może nie stopnieć przez długi czas.

Czy po wielu latach wreszcie święta będą białe?

Śnieg ma bowiem zostać z nami nawet do Bożego Narodzenia! Wszystko możliwe, że będą to więc pierwsze od wielu lat białe święta. W grudniu mogą jednak pojawić się dni, w których temperatura wyniesie nawet 10 stopni Celsjusza.

Taka perspektywa bez wątpienia ucieszy wiele osób, a najbardziej fanów zimowych sportów. Czy jednak w tym roku, z powodu koronawirusa, będziemy mogli w pełni korzystać z uroków zimy? Na ten moment trudno jest to przewidzieć.

W ubiegłym tygodniu śnieg pojawił się już w górach. Kasprowy Wierch ma obecnie śnieżną pokrywę, która wynosi około 7 centymetrów. W Beskidach leży natomiast około 10 centymetrów śniegu. Warunki w wyższych partiach gór są więc na razie bardzo trudne. Jest zimno i ślisko!

Jak informował portal "Życie": ZAKAŻENIE NA SZCZYTACH KOŚCIELNEJ HIERARCHII. ARCYBISKUP STANISŁAW GĄDECKI Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, CENTRALĘ KURII TRZEBA BYŁO ZAMKNĄĆ

Przypomnij sobie: NIE MA JUŻ Z NAMI KULTOWEGO AKTORA, ZNANEGO Z HITÓW TELEWIZJI POLSKIEJ. PRZYJACIELE I ZNAJOMI PRZEKAZALI SMUTNĄ INFORMACJĄ, WIELBICIELE ZAŁAMANI

Portal "Życie" pisał również: WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ, OD SOBOTY NOWE ZASADY W KOŚCIOŁACH I MIEJSCACH KULTU. JEST ISTOTNE ROZPORZĄDZENIE, KAŻDY MUSI SIĘ DOSTOSOWAĆ