Pogoda w ostatnim czasie bywa bardzo zmienna i kapryśna, ciężko jest za nią nadążyć. Teraz, w połowie października, coraz częściej za oknem można zaobserwować jesienną słotę, słoneczne dni już za nami.

Pogoda w Polsce ulegnie zmianie

Szczególnie ostatnie dni coraz mocniej dają się we znaki osobom, które kochają lato i piękną pogodę. Możemy bowiem zaobserwować nie tylko szarugę, ale i deszcze. Czy są szanse na poprawę?

Deszcz. Źródło: Youtube
Deszcz. Źródło: Youtube

Zdaniem meteorologów w najbliższym czasie nie czeka nas poprawa. Jak zauważa Super Express, pogoda może się wręcz pogorszyć.

Stanie się tak za sprawą niżu Gisela, który dotrze do nas jeszcze dzisiaj, we wtorek. Dla pogody oznacza to bardzo silne opady deszczu, miejscowo nawet do ponad 100 mm!

Osoby, które mieszkają na południu kraju, dostały już wiadomości z alertami RCB, przestrzegającymi przed lokalnymi podtopieniami.

Deszcz nie jest jedynym, co może nas spotkać za sprawą niżu Gisela. W niektórych rejonach kraju, znajdujących się na wysokości 800-1000 m, może spaść śnieg!

Pogoda nas nie rozpieszcza. Źródło: TVN Meteo
Pogoda nas nie rozpieszcza. Źródło: TVN Meteo
Pogoda nas nie rozpieszcza. Źródło: TVN Meteo

Jakby tego było mało, Polacy doświadczą także porywistych wiatrów.

Prędkość, z jaką będzie on dąć, w okolicach wybrzeża może wynosić w porywach nawet do 80-110 km/h, z kolei w górach 75-100 km/h.

Najcięższą sytuację zaobserwujemy we wtorkowy wieczór, czyli wtedy, gdy niż dotrze do naszego kraju, a także w środę. Już jutro w całej Polsce zaobserwujemy bardzo silny wiatr.

Warunki niestety nie są sprzyjające, w najbliższych dniach nie ma też co liczyć na wzrost temperatur - będą się one utrzymywać na podobnym do obecnego poziomie.

Przypomnij sobie o… ŻONA KAROLA STRASBURGERA ZDOBYŁA SIĘ NA SZCZERE WYZNANIE. JAK NAPRAWDĘ WYGLĄ JEJ ŻYCIE Z DUŻO STARSZYM PARTNEREM

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: MIESZKAŃCY NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD ŻÓŁTEJ STREFY? DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WRACAJĄ KONTROLE POLICJI

Portal Życie pisał również o… RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE WSZYSTKICH POLAKÓW O NIEBEZPIECZEŃSTWIE. SYTUACJA W CAŁYM KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO TRUDNA