Druga fala koronawirusa rozgościła się w Małopolsce na dobre. Dzisiaj (wtorek 13 października) odnotowano kolejny rekord zakażeń w regionie.

WSSE w Krakowie podało, że w ciągu ostatniej doby aż 898 osób otrzymało pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, w tym 72 dzieci do 18 roku życia oraz 826 dorosłych.

Łącznie daje to już 17276 zakażonych w województwie małopolskim od początku pandemii. Ponad 4 tysiące z nich odnotowano w Krakowie.

Zmienił się ponownie bilans ofiar śmiertelnych. Zmarło dziesięć kolejnych osób co w sumie daje już 251 zmarłych po zakażeniu koronawirusem.

Sytuacja w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 5068 nowych przypadkach. W całej Polsce tym samym przekroczyliśmy liczbę 135 tysięcy zakażeń.

Aktualnie aktywnych przypadków jest ponad 45 tysięcy, z czego ponad 5,6 tys. osób jest hospitalizowanych.

Bilans ofiar śmiertelnych to już 3 101.

To też może cię zainteresować: Kraków: miasto przeprowadziło konsultacje społeczne. Jakie zdanie mają mieszkańcy na temat Klastra

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: podane są już godziny otwarcia cmentarzy komunalnych podczas obchodów Wszystkich Świętych. Jak to wygląda w tym roku

O tym się mówi: Kraków: mieszkańcy nie przestrzegają zasad żółtej strefy? Do komunikacji miejskiej wracają kontrole policji