Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale wydarzyła się przed szpitalem w Nysie, w województwie opolskim. 61-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego zmarł w karetce przed placówką medyczną, gdyż szpital nie był w stanie przyjąć pacjenta ze względu na brak wolnych miejsca dla chorych z COVID-19.

Mimo godzinnej reanimacji, ratownikom nie udało się go uratować. Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiada kontrolę w tej sprawie, czy konsekwencje zostaną wyciągnięte?

Mężczyzna umarł w karetce, będąc podłączonym do mobilnego respiratora. Pomimo blisko godzinnej reanimacji 61-latka nie udało się uratować, zmarł bezpośrednio pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, gdyż w placówce nie było miejsca.

NFZ wyciągnie konsekwencje? Pacjent z koronawirusem zmarł przed szpitalem w karetce!

11 października w niedzielę – jak informuje „Super Express” – Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że 61-latek zmarł w szpitalu w Prudniku, gdzie przebywał wcześniej. Jednak prezes Prudnickiego Centrum Medycznego, Witold Rygorowicz stwierdził, ze mężczyzna zmarł w karetce, będąc przetransportowany do szpitala w Nysie, pod SOR-em.

NFZ postanowił dokonać stosownej kontroli w tej sprawie, szpital w Nysie będzie musiał złożyć wyjaśnienia.

„Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zebrał pilne wyjaśnienie w sprawie. Na tej podstawie została podjęta decyzja o przeprowadzeniu postępowania kontrolnego. O szczegółach sprawy będziemy mogli powiedzieć po zakończeniu tego postępowania” – wyjaśniła Beata Pawlos, rzeczniczka opolskiego oddziału NFZ.

61-letni pacjent trafił do szpitala w Prudniku, będąc w ciężkim stanie zdrowia, a karetka miała go przewieźć do placówki w Nysie. Tu nie przyjęto go, gdyż wewnątrz budynku odbywała się dezynfekcja, a z racji braku dostępnych respiratorów został podpięty pod mobilne urządzenie w karetce. Mimo reanimacji zmarł.

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE

Przypomnij sobie: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAPOWIADA OGROMNE ZMIANY W SYSTEMIE ODPROWADZANIA SKŁADEK. PROJEKT WJEDZIE W ŻYCIE W NAJBLIŻSZYCH TRZECH LATACH

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY