Jak informuje serwis Finanse WP, w przyszłym roku niemiła zmiana dotknie właścicieli psów. Okazuje się bowiem, że na 2021 zaplanowana została zmiana górnego limitu podatku od psa ze 124,50 złotych na 130,30 złotych.

Psiarze zapłacą za swoich pupili aż 5 złotych więcej w skali roku. Jednak informacja ta dotyczy tylko niektórych Polaków, gdyż wprowadzenie takiej opłaty jest regulowane przez lokalne prawo samorządowe. Finalnie to gmina, w której mieszkamy decyduje, czy mieszkańców będzie obowiązywać danina!

Wzrośnie podatek od psa w 2021 roku. Ile wyniesie po zmianach?

Wszystko zależy od tego, jaka stawka obowiązuje w naszej gminie. Podniesiono bowiem górny limit, jednak w wielu miastach i gminach w Polsce taki podatek w ogóle nie obowiązuje. Tak jest m.in. w Warszawie, a przykładowo w Krakowie za psa wziętego ze schroniska nie płaci się nic, za psy innego pochodzenia wynosi opłata 36 złotych w skali roku.

Każda gmina ustala bowiem wysokość podatku od psa we własnym zakresie, a wiele samorządów nie chce dodatkowo obciążać swoich mieszkańców dodatkową daniną. Taka sytuacja panuje m.in. w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu czy Katowicach.

Czy taka sytuacja się jednak utrzyma? A może w dobie topniejących przez pandemię koronawirusa budżetów miast i gmin w Polsce lokalne władze zdecydują się wprowadzić podatek od psa? Tego nie wiadomo, ale nie jest wykluczone, że podobne pomysły będą rozważane podczas sesji rad miejskich i gminnych w poszczególnych regionach Polski.

Podatek od psa płaci się oprócz Krakowa również w Szczecinie czy Sopocie, jednak znacznie mniej niż górny limit – odpowiednio 50 i 66 złotych. Jednak i w tych gminach wiele osób zostaje uchwałą zwolnionych z uiszczania opłat.

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE

Przypomnij sobie: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAPOWIADA OGROMNE ZMIANY W SYSTEMIE ODPROWADZANIA SKŁADEK. PROJEKT WJEDZIE W ŻYCIE W NAJBLIŻSZYCH TRZECH LATACH

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY