Jak podaje portal "W TV", papież Franciszek w swojej ostatniej katechezie zwrócił się do wiernych z bardzo ważnym przesłaniem. Jak zwykle Biskup Rzymu nie unikał trudnych tematów i odniesień do bieżących wydarzeń na świecie. W katechezie odniósł się do osób sprawujących władzę. Papież zwrócił się również bezpośrednio do Polaków.

Ważne słowa papieża Franciszka

W środowej katechezie papież Franciszek w Auli Pawła VI zwrócił uwagę na problem powierzchownści religijnej. Przestrzegał, że modlitwa nie może być fałszywa. Za słowami zawsze powinny iść czyny - czyny zgodne z chrześcijańskimi wartościami. Papież w swoim nauczaniu odniósł się do postaci proroka Eliasza.

Osoba proroka stała się elementem anologii mówiącej o konieczności przeciwstawienia się władzy. Eliasz nie bał się przeciwstawić się władzom oraz podjąć ryzyka i dlatego jest idealnym wzorem dla współczesnych chrześcijan.

"[...]bardzo potrzebujemy wierzących, żarliwych chrześcijan, którzy zareagują z odwagą w obliczu osób sprawujących władzę [...] - powiedział papież Franciszek.

GettyImages

Papież z ważnym przesłaniem

Franciszek podkreślił, że w dobie pandemii pomocn może być odmawianie różańca i prośba wstawiennictwo Matki Boskiej. W kontekście modlitwy różańcowej papież zwrócił się także w sposób bezpośredni do Polaków, podkreślając, że w środę w naszym kraju obchodzone jest święto Maryi Panny Różańcowej.

"Matka Boża w swych objawieniach często wzywała ludzi do odmawiania różańca, zwłaszcza w obliczu zagrożeń dla świata. Także dzisiaj, w tym czasie pandemii, koniecznie musimy trzymać w naszych dłoniach różaniec, modląc się za siebie, za swoich bliskich i za wszystkich ludzi. Zawierzam was Królowej Różańca Świętego i z serca wszystkim błogosławię" - powiedział papież Franciszek.

YouTube

Co sądzicie o słowach papieża?

To też może cię zainteresować: Skandaliczne zachowanie duchownych w końcu wyszło na jaw. Watykan przerywa milczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zene Martyniuk przerywa milczenie. Ma dość zachowania Daniela? Król disco polo chciałby, żeby jego syn ponosił konsekwencje swoich zachowań

O tym się mówi: To pewne, Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie. Wiceminister zdrowia zapowiada spore rozszerzenie listy powiatów w strefach zagrożonych