Jak przekazał portal Radio Zet, zakonnicy z Jasnej Góry są zakażeni koronawirusem. Sytuacja jest jednak niezwykle trudna, bowiem ostatnio odbyła się pielgrzymka, w której tłumnie wzięli udział pracownicy sanepidów.

Sytuacja jest bardzo poważna!

- Informujemy, że w ostatnich dniach wykryto u 25 paulinów z Jasnej Góry wirus COVID-19. Zostali oni odizolowani przez zakwaterowanie poza klasztorem i sanktuarium. Nie mieli kontaktu z wiernymi. Dwóch paulinów zostało hospitalizowanych. Pozostali zakonnicy są zdrowi – brzmi oświadczenie, które zostało podpisane przez o. Macieja Legana – rzecznika Jasnej Góry oraz Edytę Kapelkę - rzeczniczkę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Częstochowie.

Co więcej, zarówno częstochowski sanepid, jak i władze sanktuarium informują, że zachowane zostały wszystkie środki ostrożności oraz higieny, a dalsze odwiedzanie sanktuarium nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

- Sanktuarium pozostaje otwarte dla Pielgrzymów, program duszpasterski zasadniczo nie ulega zmianie. Uczestnicy liturgii zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek, częstego odkażania rąk – wyjaśniono.

Źródło: visitpoland.com

Pracownicy sanepidu są bezpieczni?

Jak się okazuje, w ubiegłą sobotę czyli dokładnie 3 października do sanktuarium na Jasnej Górze przybyła pielgrzymka, w której licznie uczestniczyli pracownicy sanepidu. Wierni modlili się o szybkie zakończenie pandemii. Nie brakowało także podziękowań za wytrwałość w niesieniu pomocy w czasie pandemii koronawirusa.

- Będę dziękował. To są słowa, których ciągle jest za mało. To są słowa dla tych, którzy sprostali. Inspekcja, biedna inspekcja przez całe lata, okrojona, z brakami kadrowymi, dała radę. Pokazaliśmy, że jesteśmy potrzebni, i za to wszystkim pracownikom inspekcji sanitarnej należy się zwykłe słowo: dziękuję - powiedział podczas pielgrzymki Jarosław Pinkas – główny inspektor sanitarny.

Źródło: eurotopics.net

Jak informował portal "Życie": CZY KINGA DUDA PODOŁA TAKIEMU WYZWANIU? CÓRKA PREZYDENTA BĘDZIE PRACOWAĆ W DWÓCH MIEJSCACH JEDNOCZEŚNIE

Przypomnij sobie: ZBLIŻA SIĘ WAŻNE ŚWIĘTO DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. LEKARZE APELUJĄ O ROZSĄDEK W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. CO NA TO MINISTERSTWO ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: PO KOLEJNYCH OBIETNICACH RZĄDU POZOSTANIE TYLKO ZŁUDZENIE? PODWYŻKI DLA EMERYTÓW WCALE NIE BĘDĄ TAK WYSOKIE, JAK MÓWIONO NA POCZĄTKU