Niestety, potwierdzono kolejną smutną informację dotyczącą pojawienia się nowego ogniska koronawirusa w Polsce, sytuacja jest naprawdę przykra. Coraz więcej osób zostaje zakażonych koronawirusem i w jednym z regionów Polski pojawiło się nowe, dość spore ognisko. Sanepid podjął właściwe działania i procedury, wiele osób trafiło na kwarantannę.

Okazało się, że rutynowa kontrola w jednym z regionów Polski wykazała kilkanaście zakażeń, co może przełożyć się na rosnącą liczbę zakażeń. Okazuje się, że sytuacja ta ma miejsce w jednym z regionów objętych w sobotę czerwoną strefą!

Kolejne ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej, sanepid działa na miejscu

Okazuje się bowiem, że chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Pcimiu w powiecie myślenickim, a ognisko zakażenia wykazały rutynowe badania na SARS-COV-2, które aż u 15 osób dały wynik dodatni. Jest to 13 pracowników personelu, a także 2 pensjonariuszy. To miało zaskoczyć władze samorządowe i sam personel DPS, jednak Rada Powiatu zapewniła, że od razu podjęto stosowne działania w kierunku opanowania sytuacji i zabezpieczenia innych osób przebywających w ośrodku.

– Zostały podjęte działania izolujące te osoby. Pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt, zostali wysłani na kwarantannę – powiedział podczas sesji Rady Powiatu Myślenickiego starosta Józef Tomal, cytowany przez portal miasto-info.pl, a także Pikio.

Jak się okazuje, powiat myślenicki wpisano w sobotę na listę tzw. strefy czerwonej, gdzie zostały wdrożone bardzo ostre restrykcje, włącznie z noszeniem maseczek ochronnych nawet na wolnym powietrzu. Jak przypomina Pikio, od 17 września powiat funkcjonował w żółtej strefie, jednak sytuacja epidemiologiczna się pogorszyła.

W DPS pracuje obecnie 6 ozonatorów, które mają usunąć koronawirusa z powietrza i poprawić bezpieczeństwo zdrowych pensjonariuszy w ośrodku.

Jak informował portal "Życie": CZY NA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH POLACY SPOTKAJĄ SIĘ Z BLISKIMI? MINISTERSTWO ZDROWIA ALARMUJE O MOŻLIWOŚCI WPROWADZENIA KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POGRĄŻONY W OGROMNYM SMUTKU I ŻAŁOBIE. PEWNEJ OSOBY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU