Jak podaje "Biznes Info", waloryzacja w 2021 roku nie będzie dla seniorów źródłem szczęścia. Według informacji płynących z rządu, podjął on decyzję, że waloryzacja w roku 2021 będzie procentowa, a nie jak się wszyscy spodziewali - kwotowa.

Efekt obolałej gospodarki po zamrożeniu z powodu ogłoszenia pandemii koronawirusa

Jak podają media, rząd chce zrekompensować waloryzację 2021 roku wypłaceniem emerytom trzynastek i czternastek. W roku bieżącym trzynastka wyniosła 1200 złotych brutto, a w przyszłym roku tylko najbardziej ubodzy seniorzy otrzymają czternastki w najwyższej kwocie. Innym przeliczona będzie ta kwota według zasady "złotówka za złotówkę".

Ile zatem wyniesie podwyżka dla najuboższych emerytów? Nie będzie ona niestety zaspokajać ich potrzeb, gdyż będzie równa według mediów 46 złotych brutto. Jak zauważył "Super Express", 1200 złotych brutto, to niecały tysiąc złotych "na rękę", co dla najuboższych oznacza finansową katastrofę.

Stanisław Szwed w kilku zdaniach podsumował sytuację ludzi z najniższymi świadczeniami.

Jest problem tych niskich świadczeń i to jest sygnał też do tych wszystkich, którzy dziś są w systemie i nie odprowadzają składek. I są później olbrzymie problemy. Warto się nad tym zastanowić, żeby jednak wprowadzić kwotową waloryzację dla tych emerytów, którzy mają dziś emerytury poniżej minimalnej, czyli poniżej 1025 zł. Byłoby to 40 zł netto.

Ile zatem potrwa ta sytuacja? Czy emeryci i renciści będą musieli długo czekac na zmiany? Czy waloryzacja w 2021 roku, która wyniesie 3,84 procenta będzie dotyczyła tych, którzy pobierają świadczenie niższe od emerytury minimalnej? Według mediów, ci własnie powinni otrzymać waloryzację kwotową.

O tym się mówi: Niesamowite sztuczki, które pomogą ułatwić życie codzienne. Są banalnie proste, a prawie nikt ich nie znał

Zerknij tutaj: Od soboty 15 sierpnia czekają nas nowe obostrzenia. Czy one też będą miały wpływ na funkcjonowanie placówek medycznych

O tym pisaliśmy: Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili