Tadeusz Rydzyk do tej pory był uważany za jedynego duchownego w Polsce z tak szerokimi i głębokimi kontaktami politycznymi i możliwością wpływania na decyzje „na górze”. Okazuje się, że to najpewniej przeszłość, a sytuację pogarsza fakt, że ucierpieć na tym ma jeden z jego biznesów. Osoba, na którą liczył w ostatecznym momencie postanowiła nie wesprzeć go. Jak postąpi teraz ojciec Rydzyk?

Ojciec Rydzyk zdradzony? Nie otrzymał potrzebnego mu wsparcia w kluczowej sprawie

Niestety, wiele wskazuje na to, że dobra passa redemptorysty z Torunia powoli się kończy, szczególnie, gdy w grę wchodzą kwestie nowej ustawy o ochronie zwierząt, zaproponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, do tej pory mocno wspierające ojca Rydzyka.

Wiadomo od dawna, że ojciec Rydzyk wspiera przemysł futrzarski i producentów tego typu produktów. Jak przypomina serwis Pikio, jednym z najbliższych przyjaciół ojca Rydzyka jest Szczepan Wójcik, potentat branży. Jednak tym razem ojciec Rydzyk nie doczekał się wsparcia.

Okazuje się, że deską ratunku dla ojca Rydzyka miała być Beata Szydło, kiedyś premier, dziś europosłanka, która nie poparła ojca Rydzyka i nie chce wchodzić w jakiekolwiek kontakty biznesowe dotyczące tego rodzaju działalności. Zapytana o tygodnik „Do Rzeczy”, czy nie obawia się konfliktu z ojcem Rydzykiem odpowiedziała bez ogródek.

– Każdy projekt ustawy ma swoich krytyków, ale po jest cały proces legislacyjny, aby w jego toku znaleźć możliwie kompromisowy kształt rozwiązania. Natomiast to, czy ojciec Tadeusz Rydzyk będzie z niego zadowolony, wykracza poza dyskusję polityczną – powiedziała wprost Beata Szydło, cytowana przez Pikio.

Trzeba przyznać, że miała wielką odwagę! Choć do tej pory Beata Szydło i ojciec Rydzyk pozostawali w widocznej dobrej komitywie to jej ostatnie wystąpienie mogło mocno zaboleć zakonnika. Odpowie na to?

Jak informował portal "Życie": UCZESTNICZKA "TOP MODEL” DODAŁA ZDJĘCIE Z NOWONARODZONĄ CÓRKĄ. DZIEWCZYNA OPOWIEDZIAŁA O SWOIM CIĘŻKIM PORODZIE. TYCH SŁÓW NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Przypomnij sobie: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW ZENKA MARTYNIUKA. JEGO HIT O OCZACH DOCZEKAŁ SIĘ W NOWEJ ODSŁONIE PEWNEGO WYRÓŻNIENIA W OŚWIACIE

Portal "Życie" pisał również: NIEBYWALE ZASKAKUJĄCE ZACHOWANIE JAROSŁAWA JAKIMOWICZA NA WIZJI. ZADAŁ BARDZO NIECODZIENNE PYTANIE MARKOWI JAKUBIAKOWI. INTERNAUCI SĄ ZDZIWIENI