Mateusz Morawiecki przekazał niesamowicie ważny apel. Nie ma wątpliwości, że zapoznać się z nim powinien każdy Polak. O co dokładnie chodzi?

Nowa akcja!

Kilka dni temu Jarosław Kaczyński – lider partii Prawo i Sprawiedliwość zainicjował totalnie nową kampanię. Nosi ona nazwę #StopFurChallenge i porusza tematykę hodowli zwierząt, które są następnie przeznaczone na futra. To bardzo ważna inicjatywa!

Jak informuje portal Pikio, znany polityk nominował do akcji właśnie Mateusza Morawieckiego, który odpowiedział na nominację dopiero dziś w nocy, za pośrednictwem Twittera. Co dokładnie powiedział polityk?

— Zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości, to po prostu zwykła ludzka przyzwoitość. […] Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką, dlatego bądźmy dla naszych mniejszych braci po prostu ludzcy. Jesteśmy częścią świata, częścią środowiska, częścią natury, ale też ciąży na nas szczególna odpowiedzialność za tę naturę. Dbajmy o środowisko naturalne, dbajmy także o zwierzęta. W XXI wieku można naprawdę bardzo dobrze wyglądać, nie zakładając futrzanego okrycia — zwraca uwagę Mateusz Morawiecki.

Źródło: @MorawieckiM

Bardzo ważny apel!

— Dbajmy o naturę. Dbajmy o środowisko naturalne. Dbajmy o zwierzęta #StopFurChallenge. Nominuję Pana Ministra Michała Dworczyka i panów dziennikarzy: Wojciecha Muchę i Jacka Liziniewicza — podpisał tweeta Mateusz Morawiecki.

Głównym celem akcji jest likwidacja hodowli zwierząt, które są przeznaczone na futra. Nie ulega wątpliwości, że dzięki wprowadzeniu takiej ustawy, prawa zwierząt będą o wiele bardziej respektowane.

Jak informował portal Życie: KIEROWCY POWINNI MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. NOWE DZIAŁANIA POLSKIEJ DROGÓWKI ZOSTANĄ WCIELONE JUŻ ZA KILKA DNI

Przypomnij sobie: LARA GESSLER NIE JEST JEDYNĄ CÓRKĄ ZNANEJ RESTAURATORKI? CELEBRYTKA POKAZAŁA KOLEJNYCH CZŁONKÓW SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również: POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOLEJNE WYDATKI? MINISTER FINANSÓW WYJAWIŁ, CZY I KIEDY ZOSTANĄ WPROWADZONE NOWE PODATKI