Każdego roku 2 razy następuje zmiana czasu – z zimowego na letni i z letniego na zimowy. W październiku 2020, tak, jak i w ubiegłych latach, będzie trzeba przesunąć wskazówki zegara o godzinę do tyłu. Oznacza to, że będziemy spać godzinę dłużej!

Zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dokładnie nastąpi i kto odczuje ją najbardziej dotkliwie?

Zmiana czasu 2020

Jak przypomina o2, zmiana czasu z letniego na zimowy w 2020 roku sprawi, że dzień będzie o godzinę krótszy. To już niedługo, co można odczuć także ze względu na fakt, że w otoczeniu zaczyna panować jesienna aura, a kalendarzowa jesień nastanie już 23 września.

Zmiana czasu. Źródło: dziennikbaltycki.pl
Zmiana czasu. Źródło: dziennikbaltycki.pl

W tym roku zegarki przestawiamy w nocy z soboty, 24 października, na niedzielę, 24 października. Będzie to zmiana czasu z 3 w nocy na 2.

Dzięki temu przez jeden dzień będziemy spać o godzinę dłużej, jednak musimy liczyć się z tym, że dni będą jeszcze krótsze.

Zmiana czasu to nienajlepsza wiadomość dla osób, które mają w planach nocną zmianę w pracy. Będą oni musieli popracować godzinę dłużej. Zgodnie z przepisami prawa pracy mają oni możliwość odebrania tej godziny w kolejnych dniach. Jeśli pracodawca nie zezwoli na to, ma obowiązek zapłacić za nią.

Co więcej, pociągi PKP, które kursują w przejściową noc, mają godzinny postój na najbliższej stacji po zmianie czasu.

Zmiana czasu. Źródło: polskiobserwator.de
Zmiana czasu. Źródło: polskiobserwator.de

To jeszcze nie ostatnie przestawianie zegarków. Jak ustalił Parlament Europejski w nowelizacji dyrektywy, ostatnia zmiana czasu w UE będzie następować w 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy będziemy funkcjonować na stałe w czasie letnim, czy zimowym.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: TRWAJĄ PRACE PRZY TOROWISKU. DWA TRAMWAJE BĘDĄ JEŹDZIŁY ZMIENIONĄ TRASĄ. PASAŻEROWIE MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z UTRUDNIENIAMI

Jak informował portal Życie: NASTOLATKA TRAFIŁA DO SZPITALA Z SILNYM BÓLEM BRZUCHA. TO, CO LEKARZE ODKRYLI W JEJ ŻOŁĄDKU W CZASIE OPERACJI ODBIERA MOWĘ

Portal Życie pisał również o… MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO NAJNOWSZY RAPORT W SPRAWIE KORONAWIRUSA. ZNÓW WZROST NOWYCH PRZYPADKÓW