Niestety, od wielu tygodni w Polsce codziennie możemy się spotkać z pikującymi liczbami nowych zakażeń, a sytuacja naprawdę nie przedstawia się różowo.

Jeszcze kilka dni temu mogliśmy obserwować po 700-800 zakażeń dziennie, a obecny spadek tej liczby do ok. 500 przypadków na dobę, choć jest pocieszający, to mimo wszystko wciąż niepokoi, szczególnie w przypadku powrotu dzieci do szkół, który – zapowiadany od kilku tygodni – nadszedł 1 września w większości placówek.

Jednak z uwagi na trudną i zróżnicowaną sytuację epidemiczną w kraju polskie władze zdecydowały się na przywrócenie obostrzeń w takiej formie, w jakiej doświadczyliśmy tego wiosną tego roku.

Mieszkańcy wielu regionów muszą liczyć się z powrotem do noszenia maseczek, limitami w przestrzeniach takich jak siłownie czy kina, ograniczeniem liczby gości podczas imprez rodzinnych jak wesela czy komunie, a także wieloma innymi restrykcjami. O co chodzi?

Powracają obostrzenia w wielu regionach kraju! Czego trzeba się spodziewać?

W związku z epidemią COVID-19 na początku sierpnia resort zdrowia zdecydował się na stworzenie listy powiatów żółtych i czerwonych, w których odnotowuje się zwiększoną liczbę zakażeń z różnych powodów. Od czci i wiary przez pewien czas odsądzało się wesela, które miały być ogniskiem wylęgu zakażeń.

Właśnie w tych strefach obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, a także m.in. limit osób w zamkniętych pstrzeniach jak siłownie czy kina.
Polska została podzielona na trzy strefy: zieloną – wolną od większości obostrzeń, a także żółtą i czerwoną, a powiaty nimi objęte są na bieżąco aktualizowane.

Jak informuje Lelum, okazuje się jednak, że decyzją Ministerstwa Zdrowia zostanie powołana również strefa czwarta, niebieska! Obejmie ona powiaty i miasta z nagle zwiększającą się liczbą zakażeń, które są zagrożone wejściem do strefy żółtej. To nowość, ale ma stanowić źródło powiadamiania o zagrożeniu.

Jak informował portal "Życie": SĄD REJONOWY UKARAŁ EKSPEDIENTKĘ SKLEPU ZA TO, ŻE UPOMNIAŁA KLIENTKĘ O BRAK MASECZKI. MIESZKAŃCY SĄ OBURZENI WYROKIEM SĄDU

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM CZOSNKU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ NIEBAWEM. CZY PLACÓWKI SĄ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANE I BEZPIECZNE? WYPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI