Okazuje się, że już wkrótce nowe zasady kwarantanny mogą objąć miliony Polaków. Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowy projekt, zgodnie z którym zmienią się wytyczne domowej izolacji, a decyzja w tej sprawie ma zapaść już za chwilę.

Jak zatem będzie wyglądać przechodzenie przez kwarantannę, kto może zostać jej poddany i w jakim terminie?

Nowe zasady kwarantanny według wytycznych ministerstwa! Czy izolacja w domu zostanie skrócona?

Niestety, Polacy będą musieli się przygotować na powrót najtrudniejszego obostrzenia. Okazuje się, że kwarantanna będzie odbywać się na zupełnie nowych zasadach. Według nowych wytycznych kwarantanna dotknie wiele osób!

Do tej pory kwarantanna domowa trwała 14 dni, w jej trakcie wykonywało się testy na koronawirusa, izolacji poddać trzeba było wszystkich domowników i nie można było wyjść nawet na spacer z psem czy wyrzucić śmieci. Dopiero po uzyskaniu negatywnego wyniku mogliśmy opuścić nasz dom.

Jakie plany ma Ministerstwo Zdrowia? Okazuje się, że kwarantanna ma zostać skrócona do 10 dni, jednak będzie to dotyczyć tych osób, które nie mają najmniejszych objawów koronawirusa – takim osobom testy wykonywane nie będą! Zmienia się jednak zasada dla osób z obniżoną odpornością – dla nich kwarantanna wydłuża się aż do 20 dni!

Jak informuje serwis Money, cytowany przez Pikio, nowa ustawa o kwarantannie ma zostać podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego na dniach. W zapisie nowej ustawy najpewniej znajdzie się też zapis o przymusowej kwarantannie 10-dniowej dla osób po kontakcie z zakażonym, a także dla wróci kwarantanna dla osób przybywających z zagranicy – ale tylko dla cudzoziemcach spoza Unii Europejskiej.

Jak informował portal "Życie": SĄD REJONOWY UKARAŁ EKSPEDIENTKĘ SKLEPU ZA TO, ŻE UPOMNIAŁA KLIENTKĘ O BRAK MASECZKI. MIESZKAŃCY SĄ OBURZENI WYROKIEM SĄDU

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM CZOSNKU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ NIEBAWEM. CZY PLACÓWKI SĄ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANE I BEZPIECZNE? WYPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI