Jak donosi "Super Express", w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, blady strach padł na wiernych po poznaniu treści pewnych ogłoszeń duszpasterskich. W całą sprawę zaangażowali się tym razem sami duchowni.

Wierni proszeni o kontakt z sanepidem

W wyniku rządowych działań związanych z epidemicznymi ograniczeniami, zamknięto do odwołania tamtejszą Poradnię Miłosierdzia, Dom Duszpasterski, oraz działającą tam restaurację, a wierni podczas ogłoszeń duszpasterskich usłyszeli, że ewentualna obecność na mszy świętej o godzinie 12:00, w dniach 24 i 25 sierpnia bieżącego roku, mogła skutkować konsekwencjami w postaci zakażenia koronawirusem. To z pewnością zniechęciło wiele starszych osób od przychodzenia do świątyń.

W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Jak poinformowano wiernych, świątynia jest aktualnie dezynfekowana, a msze święte odprawiane są przez duchownych, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobą, u której stwierdzono obecność koronawirusa. Duchowni w ogłoszeniu nawoływali także do bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji.

Miejmy nadzieję, że wszystkie bardziej lub mniej oficjalne obszary ludzkiej działalności są kontrolowane równie restrykcyjnie, co działalność duszpasterska, ślubna, czy oświatowa. Każda wszak grupa społeczna tworzona jest z ludzi, niezależnie od tego, czy działa oficjalnie, czy pod artystycznym pseudonimem.

O tym się mówi: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

Zerknij: Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważny komunikat. Powinniśmy zastosować się do tych zaleceń