Skandal w tynieckim klasztorze benedyktynów w Krakowie! Zdumiewająca sytuacja miała miejsce w niedzielę 23 sierpnia, podczas koncertu Krakowskiego Kwintetu Harfowego, któremu akompaniował organista Dariusz Bąkowski-Kois.

O sprawie informuje Gazeta krakowska, cytowana przez Fakt. Na teren świątyni wtargnął półnagi mężczyzna, po czym zaczął się dziwacznie zachowywać.

– Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł do prezbiterium, gdzie znajdowali się muzycy, w trakcie występu: przechadzał się po nim, stał przez chwilę przy tabernakulum, potem zaś wszedł na ołtarz, przygotowany do odprawienia Mszy Świętej wieczornej. Zmusiło to wykonawców do przerwania koncertu – wyjaśnił "Gazecie Krakowskiej" brat Grzegorz Hawryłeczko, rzecznik Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, cytowany przez Fakt.

Jeden z zakonników zamierzał wyprosić mężczyznę ze świątyni, ale nie było to możliwe ze względu na dość utrudniony kontakt słowny z tym człowiekiem, a także ewidentne problemy emocjonalne. Mnisi wezwali policję, po czym przyjechała również karetka.

Człowiek został przewieziony do szpitala na obserwację.

Półnagi mężczyzn wtargnął do opactwa benedyktynów w Krakowie! Wezwano policję i karetkę pogotowia

Okazuje się, że w tym samym czasie w bliskiej okolicy klasztoru w Tyńcu odbywał się festiwal muzyki techno – Egodrop Rave OA. Jak ustaliła „Gazeta Krakowska” to właśnie jeden z bawiących się na imprezie mężczyzn miał dopuścić się sprofanowania ołtarza opactwa.

Dodatkowo, głośna muzyka miała zakłócać i to poważnie spokój mieszkających w sąsiedztwie krakowian. Jeden z radnych, Marek Sobieraj, wystosował apel do władz miasta o zaniechanie wydawania pozwoleń na organizację wydarzeń w okolicy tynieckiego klasztoru.

Jak informował portal "Życie": SĄD REJONOWY UKARAŁ EKSPEDIENTKĘ SKLEPU ZA TO, ŻE UPOMNIAŁA KLIENTKĘ O BRAK MASECZKI. MIESZKAŃCY SĄ OBURZENI WYROKIEM SĄDU

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM CZOSNKU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ NIEBAWEM. CZY PLACÓWKI SĄ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANE I BEZPIECZNE? WYPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI