Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, aktualny, dobowy wzrost zakażeń koronawirusem wynosi 502 pozytywne wyniki testu PCR. Od 4 marca bieżącego roku ogłoszono sumie 67 372 przypadki zakażeń, według doniesień Światowej Organizacji Zdrowia. Z aktualizacji podanych na rządowej stronie Ministerstwa Zdrowia wynika, że to właśnie WHO przysyła nam statystyki, albo na podstawie wysyłanych każdego dnia liczb, obliczają naszemu resortowi i z prędkością światła podają sumę.

Najnowsze liczby opublikowane na mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia

Mamy 502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (79), śląskiego (77), mazowieckiego (75), pomorskiego (75), łódzkiego (32), podkarpackiego (32), wielkopolskiego (30), kujawsko-pomorskiego (20), lubelskiego (18), świętokrzyskiego (14), opolskiego (11), dolnośląskiego (10), zachodniopomorskiego (10), podlaskiego (9), lubuskiego (8), warmińsko-mazurskiego (2). ❗ Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Kędzierzyn-Koźle, 75-M Łańcut, 92-K Lipie, 72-M, 87-M, 85-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 6️⃣7️⃣ 3️⃣7️⃣2️⃣/2 039 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Pod facebookowym postem resortu kolejny raz zawrzało od komentarzy.

Proszę ministerstwo zdrowia o podanie statystyk ile osób wiosną i latem zmarło lub miało komplikacje z powodu nie udzielenia pomocy z powodu braku dostępu do ośrodków zdrowia porad przez telefon paraliżu czyli jesienią ciąg dalszy wykańczania ludzi....(...) Dlaczego z przykrością informujecie ,że X osób zmarło na COVID-19 a pozostałe osoby co zmarły na coś innego nie jest już Wam przykro? Setki ludzi umiera codziennie . Dajcie już spokój z tymi informacjami 😱 Rok szkolny się zbliża to trzeba obniżyć statystyki.

O tym się mówi: Magdalena Ogórek opublikowała na Twitterze informację, która mocno zainteresuje fanów Roberta Lewandowskiego. Nikt się tego nie spodziewał

Zerknij: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień