Jak podaje "Pikio", premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do opisywanych wciąż przez media silnych obaw przed wzrostem zachorowań po powrocie dzieci do szkolnych ławek wśród Polaków, podał powód decuzji rządu o powrocie dzieci do szkół, którego nikt się nie spodziewał usłyszeć. Po raz pierwszy ktoś pomyślał o tak istotnej kwestii.

W końcu ktoś pomyślał o dzieciach

Od kiedy widmo 1 września pojawiło się w opinii publicznej, arena polityczna pozostaje pod skrupulatnym okiem opinii publicznej i mediów, które spekulując nad edukacyjną przyszłością najmłodszych, oczekują od rządu konkretów. Oto przezs Rady Ministrów podjął bardzo ważny, pomijany od samego początku przez główne media temat, który pozostający w domach rodzice dzieci, z czasem zauważyli podczas trwania przymusowej kwarantanny narodowej.

Wielu ludzi w Polsce spekuluje na temat bezpieczeństwa podczas stacjonarnej nauki w placówkach edukacyjnych, które w większości nie do końca mają możliwości zapewnienia wszystkich wymaganych środków i zabiegów sanitarnych, na przykład w postaci dystansu społecznego, czy podziału dzieci na mniejsze grupy.

Rządzący tworząc wymogi sanitarne, które dyrektorzy szkół byli zobligowani wprowadzić w swoich placówkach, nie pomyśleli o specyfice struktury szkoły, o warunkach jej funkcjonowania i o tym, że szczególnie najmłodsze dzieci nie zdołają wytrzymać w maseczkach dostatecznie długo.

Premier Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z dziennikarzem Radia Wrocław, powiedział słowa, które w kńcu świadczą o większym zakresie troski o dzieci, niż jedynie możliwość infekcji. Można by żec, że wręcz wzruszająca wypowiedź zapewne zaskoczyła wielu mieszkańców Polski.

Musimy brać pod uwagę to, że stan psychiczny naszych dzieci, które są zamknięte w domach, ucierpi, gdybyśmy kontynuowali naukę zdalnie, tak jak to było przed wakacjami.

Co sądzisz o powrocie dzieci do szkolnych ławek? Jak oceniasz wyniki tegorocznych matur?

O tym się mówi: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie

Zerknij: Wielka muzyczna gwiazda lat 60. odeszła. Kondolencje płyną z całego świata