Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Michał Olszański został odsunięty od prowadzenia programu "Magazyn Ekspresu Reporterów", choc zaledwie przed kilkoma dniami zapewniał, że póki co, jego przyszłość w Telewizji Polskiej nie jest zagrożona.

Odsunięty od prowadzenia "Magazynu Eksperesu Reporterów"

Michał Olszański był gospodarzem "Magazynu Ekspresu Reporterów" od momentu, kiedy program pojawił sie na antenie TVP. Do 2019 roku był także współgospodarzem programu "Pytanie na śniadanie", ale po krytyce zaproszenia do śniadaniówki Jarosława Kaczyńskiego, stracił tam swoje stanowisko.

YouTube

W ubiegłym tygodniu miał poprowadzić za zwolnionego z "Radiowej Trójki" Kubę Strzyczkowskiego audycję "Zapraszamy do Trójki". Zaledwie kilka minut przed początkiem audycji, władze stacji zdecydowały się na anulowanie programu. Olszański nie krył swojego rozczarowania podjęciem takiej decyzji.

"Uważam, że zostałem nieelegancko potraktowany po tylu latach pracy w Trójce. Nie jest to miłe, jak człowiek przyjeżdża do roboty i pięć minut przed szóstą się dowiaduje, że nie wchodzi na antenę, a widzi, że wchodzi do studia ktoś zupełnie obcy" - powiedział w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Zwolnienie Michała Olszańskiego

Do zwolnienia dziennikarza z "Magazynu Ekspresu Reporterów" doszło niespodziewanie w poniedziałek 24 sierpnia. Wiele osób wskazuje, że do takiej decyzji przyczyniło się to, że dziennikarz otwarcie mówił o powiązaniach władz radia z politykami.

"Po 21 latach nadszedł czas rozstania z TVP. Nie będę miał okazji, by na antenie podziękować widzom, dlatego czynię to tutaj. To był zaszczyt gościć w Państwa domach we wtorki wieczorem, ogromna radość z faktu, że prezentujemy uczciwy, rzetelny i ciekawy program. Szacunek i podziękowanie za to, że Państwo tak reagowali na nasze reportaże" - tak skomentował całą sprawę Michał Olszański w rozmowie z portalem "Wirtualne Media".

YouTube

Jak oceniacie decyzję o zwolnieniu Michała Olszańskiego?

To też może cię zainteresować: Aleksandra Kwaśniewska podzieliła się fantastyczną wiadomością, zewsząd płyną życzenia. W życiu córki byłego prezydenta wielka radość

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne miasto włączone do żółtej strefy. Jego mieszkańcy muszą liczyć się z dużymi zmianami, jakie zostaną wprowadzone już dziś

O tym się mówi: Anna Korcz i Agata Duda mają ze sobą wiele wspólnego. Łączy je pewna osoba