Jak podaje "TVP Info", przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka oświadczył, że będzie rekomendował odrzucenie projektu o podwyżkach w całości. Jak podkreślił, podczas piątkowe głosowanie posłów PO pokierowane było "zdrowym rozsądkiem", jednak wynik owego głosowania nie spodobał się opinii publicznej.

Co się stanie po odrzuceniu projektu ustawy

Zgodnie z obowiązującym prawem, gdy ustawa zostaje odrzucona, ponownie trafia pod obrady Sejmu. Jak zapowiadają posłowie Platformy Obywatelskiej, będą tym razem głosować przeciw wejściu ustawy w życie.

Jak zapowiedział Borys Budka, odrzucenie projektu wynika z fali krytyki, jaka wylała się na posłów PO po tym, jak jednogłośnie, ramię w ramię z Prawem i Sprawiedliwością zagłosowali za podwyżkami.

YT

W piątek, gdy podejmowaliśmy decyzję o kompleksowym uregulowaniu trudnej sprawy płac osób, które zajmują najważniejsze stanowiska w państwie kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem, ale przede wszystkim chęcią kompleksowego uregulowania tej kwestii i powiązania wynagrodzeń ze średnią płacą w kraju. Te rozwiązania absolutnie nie spodobały się opinii publicznej.

Lider PO wspomniał też, że negatywna opinia obywateli skłoniła go do weekendowych przemysleń, rozmów i konsultacji z liderami partii opozycyjnych i w wyniku owych przemyśleń podjął decyzję o odrzuceniu projektu.

Opinia obywateli jest dla nas najważniejsza, dlatego przez cały weekend prowadziłem konsultacje, wsłuchiwałem się w głos osób, które wyrażały swoje negatywne opinie, rozmawiałem z pozostałymi liderami partii opozycyjnych i dziś będę rekomendował senatorom KO przyjęcie wniosku o odrzucenie tej ustawy w całości.

Stanisław Karczewski, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości opowiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, co przewiduje w najbliższym czasie w związku z odrzuceniem przez Borysa Budkę projektu ustawy o podwyżkach.

Najprawdopodobniej do końca kadencji parlamentu nie będzie dyskusji o podwyżkach dla polityków. Nie ma porozumienia politycznego, nie ma tej ustawy. Dlaczego mamy na siłę ją przepychać?

Projekt obejmował także spore wynagrodzenie dla Pierwszej Damy RP za pełnienie swych obowiązków u boku Prezydenta. Jeśli ustawa nie przejdzie, z wypłaty Agaty Dudy nici.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Smutne wieści płyną z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odeszła wielka Polka

Zerknij: 11 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia publikuje najświeższe doniesienia o zakażeniach koronawirusem w kraju. Płyną również smutne wieści