Elżbieta Jaworowicz od lat pokazuje w „Sprawie dla reportera” naprawdę trudne sytuacje, jakie wydarzyły się Polakom i wiele osób może liczyć na gwiazdę TVP w przypadku, gdy inne drogi zawiodły.

Celem programu jest możność rozwiązania naprawdę palących problemów osób, które poprosiły o pomoc telewizję. Wiele z tych spraw są naprawdę tak dramatyczne, że wywołują wzruszenie i płacz nawet u Elżbiety Jaworowicz, która w ciągu wielu lat swojej reporterskiej kariery widziała dosłownie wszystko. Tak właśnie stało się w jednym z ostatnich wydań „Sprawy dla reportera”. Co się stało?

Niesamowita sprawa w odcinku „Sprawy dla reportera”! Elżbieta Jaworowicz poruszona do głębi, nie mogła wydusić słowa!

Bohaterką ostatniego wydania „Sprawy dla reportera” była zaledwie dziewięciomiesięczna Mia, a także jej rodzice – Natalia i pochodzący z Turcji Fatih. Okazuje się, że dziewczynka cierpi na bardzo rzadką, a do tego śmiertelną chorobę genetyczną. Para na co dzień mierzy się z wielką nietolerancją z powodu pochodzenia partnera mamy dziewczynki. Według wielu osób, z tego powodu pomoc małej Mii się nie należy!

Dziewczynka ma SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni, co oznacza, że szybko umierają neurony, które powodują skurcz i rozkurcz mięśni, a to z kolei prowadzi do osłabienia i zaniku mięśni szkieletowych. Choroba kończy się paraliżem i śmiercią.

Aby uratować dziecko potrzeba najdroższego leku na świecie, a jego koszt to bagatela 10 milionów złotych! Jeśli Mia go nie dostanie, będzie skazana na powolną i bolesną śmierć. Zbiórka w Internecie idzie bardzo powoli z uwagi na nienawistne komentarze wobec Fatiha.

Rodzina nie radzi sobie z sytuacją. Wiele osób przekonuje, że winą za chorobę dziewczynki trzeba obarczyć właśnie ojca, a gdyby mama Mii wzięła ślub i miała dziecko z Polakiem to na pewno nic takiego, by się nie wydarzyło. To naprawdę koszmarne i bardzo bolesne komentarze.

Właśnie ta bezmyślność i okrucieństwo internautów poruszyły do łez Elżbietę Jaworowicz do głębi. Gospodyni zapewniła, że zrobi wszystko, aby dziecko otrzymało niezbędną pomoc. Pomocną dłoń wyciągnąć do pary prezydent Wrocławia.

Jak informował portal "Życie": SKLEPY SIECI HANDLOWEJ ZAMKNIĘTE W SOBOTĘ? TAK, ALE WŁADZE ZREKOMPENSUJĄ TO W NIESPOTYKANY SPOSÓB, O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BILL GATES ZASKOCZYŁ SWOIM STANOWISKIEM W SPRAWIE PANDEMII. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, SKĄD WZIĘŁA SIĘ KONKRETNA DATA

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU