Dziecko w koszu znalazł jeden z pracowników porządkowych, to istny szok! Wstrząsająca historia obiegła już cały świat, a internauci nie mogą uwierzyć w to, że można pozbyć się noworodka, bo nie spełnia ono oczekiwań rodziców!

Do szokującego wydarzenia miało dojść w liczącym ponad 7 milionów mieście Dongguan w południowej prowincji Chin, Guandong. Zgodnie z informacjami lokalnych mediów, na które powołuje się brytyjski Daily Mail, a za nim Radio Zet, rodzice pozbyli się noworodka z powodu… nieodpowiedniej płci!

Na świat przyszła bowiem dziewczynka, co zgodnie z przekonaniami Chińczyków, w myśl filozofii konfucjańskiej, która stawia kobiety znacznie poniżej mężczyzn w hierarchii społecznej, jest niechcianym dzieckiem.

Rodzice liczyli na chłopca, gdyż są już rodzicami dwóch córek. Zatem wyjście z sytuacji widzieli w pozbyciu się dziecka. Nie zamierzali go jednak oddać do adopcji, a zwyczajnie… wrzucili je do śmieci!

Lokalnej policji udało się dotrzeć do zapisu kamer z monitoringu, a na nagraniu widać, jak rozczarowany ojciec wrzuca maleństwo do kontenera na śmieci, po czym się oddala, tak, jakby wyrzucił worek z odpadkami.

Noworodek wrzucony do śmieci, bo rodzicom nie pasowała płeć dziecka. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci

Noworodka w śmieciach odkrył jeden z pracowników oczyszczania miasta. Maleńka dziewczynka leżała w koszu, była przykryta ubraniami i miała wciąż nieodciętą pępowinę, więc poród najpewniej odbył się w domu, bez udziału lekarzy.

Karetka zabrała dziecko do szpitala, dziewczynce nic nie dolega, trafiła do ośrodka pomocy społecznej na terenie miasta. Policja niemal natychmiast ustaliła tożsamość rodziców dziecka. Para chciała syna za wszelką cenę.

- Moje marzenie legło w gruzach – miał powiedzieć rozczarowany ojciec.

Matka i ojciec zostali aresztowani pod zarzutem porzucenia dziecka. W Chinach można trafić za to przestępstwo do więzienia na maksymalnie pięć lat.

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ