Lwia część pracowników zdecydowała się na urlop w lipcu lub pierwszej połowie sierpnia. Nie brak jednak osób, które postanowiły odpocząć dopiero w drugiej połowie bieżącego miesiąca, a nawet we wrześniu – tę ostatnią opcję najczęściej wybierają osoby bezdzietne, które mogą liczyć na to, że w tym czasie będzie mniej turystów ze względu na już trwający rok szkolny.

Co roku powstaje jednak ważne pytanie – czy końcówka wakacji i wrzesień będą jeszcze ciepłe? Tym razem synoptycy odpowiadają – i to jak!

Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube

Jaka pogoda szykuje się na koniec sierpnia i wrzesień?

Jak podaje serwis WP, jeszcze ten tydzień będzie piękny i słoneczny, a w większości kraju – gorący. Jedynie w górach można natknąć się na przelotne burze i deszcze. W piątek na zachodzie oraz południu Polski może się nieco pogorszyć – ostrzega się przed ulewami, silnym wiatrem, gradem oraz burzami.

Nie zmienia to faktu, że przewiduje się temperatury, które na zachodzie będą wynosić codziennie ponad 30 stopni, zaś w ciągu nocy – 12-18 stopni.

Tak samo będzie wyglądała co najmniej pierwsza połowa następnego tygodnia – zapowiada się gorąco, najcieplej na zachodzie kraju. Miejscowo możemy doświadczyć burz i ulew, jednak będą one bardzo przelotne.

Będzie gorąco! / footballscoop.com/
Będzie gorąco! / footballscoop.com/
Będzie gorąco! / footballscoop.com/

Dopiero około 20-25 sierpnia pogoda może się nieco zmienić, mówi się, że chłodne fronty atmosferyczne mogą przywieść do nas ulewy i burze oraz ochłodzenie. Wtedy temperatury wynosiłyby do 17-23 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy mogłyby spaść nawet do mniej niż 10 stopni!

Jednak mimo tego ochłodzenia pod koniec sierpnia lato raczej się jeszcze nie skończy. Mówi się, że we wrześniu możemy doczekać się temperatur nawet do 24-28 stopni! Pojawią się także gorsze dni, jednak będą one w mniejszości.

Przypomnij sobie o… DZIECI MOGĄ BYĆ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE. MINISTER MARLENA MALĄG WYDAŁA PILNY APEL DO RODZICÓW, CZEGO DOTYCZY

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: ZGUBIONE DZIECKO NA PLAŻY W SOPOCIE. ZASKAKUJĄCY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Portal Życie pisał również o… JAK WYKORZYSTAĆ SKORUPKI OD JAJEK? MAJĄ NIESAMOWITE ZASTOSOWANIA, EFEKTY SĄ PIORUNUJĄCE. LEPIEJ ICH NIE WYRZUCAĆ