Minister Marlena Maląg wzięła sprawy w swoje ręce. W obecnym okresie na dzieci czyha ogromne niebezpieczeństwo, a ich rodzice oraz opiekunowie powinni być tego świadomi. Właśnie dlatego podjęła zdecydowane kroki i wprost zwróciła uwagę na ważny problem.

Marlena Maląg to minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Tym razem wystosowała pilny apel do Polaków, zauważając ważną kwestię.

Minister Marlena Maląg apeluje do rodziców i opiekunów dzieci

W swoim przemówieniu minister zwróciła uwagę na konieczność zadbania o bezpieczeństwo dzieci, które może być zagrożone.

Minister Marlena Maląg / YouTube
Minister Marlena Maląg / YouTube

- (…) sezon letni to okres wzmożonej pracy – na przykład na roli. Niestety każdego roku słyszymy o wypadkach, do których dochodzi przy tego rodzaju pracach, czasem również z udziałem dzieci. To niewyobrażalne tragedie, których jednak często dałoby się uniknąć – zaczęła przemowę.

- (…) nie dopuszczajmy do tego, by znajdowały się w pobliżu np. maszyn rolniczych, ciekawość i żywiołowość może skończyć się prawdziwym dramatem. Zadbajmy o opiekę nad dzieckiem w tym czasie. Jeżeli starsze dziecko pomaga nam przy pracy, dopilnujmy, by było ono bezpieczne i pod żadnym pozorem nie pozwalajmy, by obsługiwało sprzęt, którego w ogóle nie powinno dotykać – zwróciła się do rodziców oraz opiekunów.

Czasami, choć opiekunowie starają się pilnować dzieci, nie udaje się mieć ich cały czas na oku, a wystarczą sekundy, by doszło do niewyobrażalnych tragedii.

Marlena Maląg/screen Twitter @MRPiPS_GOV_PL
Marlena Maląg/screen Twitter @MRPiPS_GOV_PL

Jak przypomina portal Pikio, prośba minister jest niezwykle ważny, jednak dzieci mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie nie tylko podczas prac rolniczych. Warto uważać także np. nad wodą – trzeba wziąć odpowiedzialność za siebie i podopiecznych, gdyż ratownicy mogą nie zdążyć ich uratować.

Przypomnij sobie o… MIĘSO ZA GROSZE DOSTĘPNE W POPULARNEJ SIECI HANDLOWEJ. DO SKLEPÓW USTAWIAJĄ SIĘ KOLEJKI, A TO NIE JEDYNA OGROMNA PROMOCJA

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: OTWARTO NOWĄ PLAŻĘ I KĄPIELISKO. DZIAŁA OD CZWARTKU 13 SIERPNIA

Portal Życie pisał również o… OD SOBOTY 15 SIERPNIA CZEKAJĄ NAS NOWE OBOSTRZENIA. CZY ONE TEŻ BĘDĄ MIAŁY WPŁYW NA FUNKCJONOWANIE PLACÓWEK MEDYCZNYCH