Stolica Jemenu, San, kompletnie zniszczona, miasta Hadżdża i Al.-Hudajda znalazły się pod wodą. Mocne opady deszczu, a ich skutkiem powodzie doprowadziły do kompletnej katastrofy, w wyniku której ucierpiało tysiące osób, 120 nie żyje, a drugie tyle jest rannych. Obywatele tego kraju są w rozsypce, nie mają dokąd wracać!

Potężna powódź w Jemenie, tysiąc osób bez domu i majątku zebranego przez całe życie. Domy dla uchodźców w mieście Marib również zostało zmiecione przez żywioł. Zgodnie z doniesieniami lokalnych władz, zniszczeniu i powolnemu zawaleniu ulegną także zabytkowe budynki mieszkalne na Starym Mieście w stolicy Jemenu. To ogromna strata, gdyż były one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pochodzą z XI wieku.

Jemen pod wodą przez kraj przeszły potężne ulewy

Jak donosi Pikio, na bazie informacji TVN Meteo, koszmarna sytuacja w Jemenie. Potężne ulewy, a w ślad za nimi powodzie doprowadziły do totalnej katastrofy. Nie żyje 130 osób, wielu rannych, tysiące stało się bezdomnymi!

Według danych, zniszczeniu uległo ponad 5 tysięcy budynków w ramach Starego Miasta w Sanie, a ponad sto już nie istnieje, gdyż woda zrównała je z ziemią. Dodatkowo problem stanowi wojna domowa, która również przyczyniła się do dużych zniszczeń w ramach zabytkowej architektury. Deszcze i powodzie dołożyły tylko swoją cegiełkę do tej sytuacji.

W sieci znalazły się nagrania ze stolicy w wielu miast Jemenu, na których możemy zobaczyć skalę sytuacji i ogrom zniszczeń. Ulice stolicy zamieniły się w rwące rzeki, który niszczyły wszystko, co stanęło na ich drodze. Mieszkańcy mają problemy z przemieszczaniem się, wiele samochodów nadaje się tylko do kasacji. Niestety, Jemen czeka kryzys humanitarny.

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ