Choć może się to wydawać dziwne to obłożenie kartonami czy jakąkolwiek inną osłoną opon w samochodach na większy sens. Polacy poszli śladem Włochów, czy Hiszpanów, którzy ten prosty trik stosują na co dzień. Po co to jednak robić?

Chodzi o sprawność samochodu.
W krajach południowej Europy wysokie temperatury, duże ciepło i ostre słońce dają się we znaki wszystkim, szczególnie właścicielom samochodów. Palące słońce nie jest zagrożeniem jedynie dla człowieka i jego zdrowia, czy upraw, ale również dla aut i innych pojazdów.

Lato, podobnie jak zima tylko w innym sensie może mieć destrukcyjny wpływ na kondycję samochodów, szczególnie jeśli mówimy o działaniu promieni słonecznych. Niestety, jeśli nie posiadamy garażu to ciągłe wystawianie auta na słońce po kilku latach ma nieciekawe skutki – płowieje lakier i inne części karoserii. Jest jednak większy problem niż tylko estetyka.

Kartony na opony? Pomysł robi furorę w sieci!

Promienie słoneczne mają również koszmarny wpływ na stan opon. Pod ich wpływem guma twardnieje, co ma przełożenie na jej sprężystość i utratę właściwości. Niestety, dodatkowo – im większą temperatura w oponie, tym wyższe w niej ciśnienie, co ma przełożenie na szybkość zużywania się kół.

To może spowodować wielkie niebezpieczeństwo pęknięcia opony podczas jazdy, a także wymusza nadprogramowe koszty, gdyż wiąże się z częstą wymianą opon.
Włosi, Francuzi i Hiszpanie wzięli się jednak na sposób i znaleźli metodą na ochronę opon.

Polacy poszli ich śladem, gdyż w naszym kraju od kilku lat sukcesywnie podwyższa się temperatura, a upały mają destrukcyjny wpływ na samochody. O co chodzi?

Jak donosi Pikio, jeden z redaktorów serwisu Autokult wypróbował sposób z okłądaniem kartonami opon w przypadku wolnostojącym samochodów przez dłuższy czas. Prosty i tani trik chroni opony przed zbytnim działaniem śłońca. Warto go wykorzystać!

Niektórzy zakładają nawet kartony na koła. Co ciekawe, ma to sens!

Posted by Autokult.pl on Tuesday, August 11, 2020

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ