Fani warzyw i owoców w tym roku naprawdę mają niezły orzech do zgryzienia – jak nasycić się smakiem darów lata, a jednocześnie nie pozwolić, aby nasz portfel świecił pustkami. Choć większość z nas się łudziła to niestety, ceny w sklepach za najbardziej popularne owoce i warzywa są tak wysokie, że Polacy kupują znacznie mniej tych przysmaków.

To zła tendencja, gdyż zgodnie z zaleceniami dietetyków, to właśnie warzywa i owoce powinny stanowić trzon naszej diety, szczególnie w okresie wiosenno-letnim i wczesną jesienią. Co jednak zrobić, gdy ich ceny zwyczajnie porażają?

Ceny owoców i warzyw pikują w górę! Polacy nie byli przygotowani na tak wielkie podwyżki!

Niestety, na cenach owoców i warzyw odbiły się pandemia koronawirusa, mniejsza liczba pracowników do zbiorów, a także wszechobecna susza. Niestety, najbliższe tygodnie dla klientów nie będą dobre, a miesiąca na miesiąc za świeżą żywność płacimy coraz więcej. Jak przekonuje serwis Superbiz SE tegoroczne plony dosłownie drenują nam portfele.

Co ciekawe, ceny sprowadzanych zza granicy owoców, jak banany czy inne owoce tropikalne są niższe od polskich jabłek. Te wręcz powalają na kolana swoją ceną. Powodem tego jest brak sezonu – w magazynach tych owoców jest coraz mniej, a tegoroczne zbiory jeszcze przed nami.

Niestety, nawet plony 2019 nie były tak dobre jak się spodziewano. Dodatkowo dochodzi do tego inflacja i koszty utrzymania sadów. Stąd kwoty, jakie trzeba zapłacić za kilogram jabłek dochodzą nawet do 7-8 złotych.

Dziennikarka Wirtualnej Polski wybrała się na bazar i postanowiła sprawdzić, jak wiele zapłaci za kilka sztuk popularnych owoców. Kupiła pomarańczę, 3 banany, 2 gruszki, 3 kiwi i 150 g szpinaku – za całość wydała blisko 20 złotych! Skoro owoce sprowadzane są tak drogie, to jak liczyć na niską cenę jabłek!

Jak informował portal "Życie": TRUDNA SYTUACJA GWIAZDY „STULECIA WINNYCH”. AKTORKA ROBI WSZYSTKO, BY ODZYSKAĆ DAWNY WYGLĄD, MAŁO NIE STRACIŁA OKA, CO SIĘ STAŁO