Jak podaje "Money", w jednym z zakładów uboju wołu wykryto niemal czterdzieści przypadków zakażenia koronawirusem.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

wykryto je w zakładach uboju i rozbioru wołowiny w Liskowie, w województwie wielkopolskim. Po przeprowadzeniu testów, zakażenie koronawirusem stwierdzono u 37 osób pracujących w załkadzie. Nie jest to jednak pierwszy zakład mięsny w Polsce, który ogłoszono ogniskiem zakażeń SARS-CoV-9. Portal "Money" pisze:

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o ognisku w firmie AMI z Mikstatu. Z kolei od końca czerwca zakłady mięsne Toennies stały się największym ogniskiem koronawirusa w Niemczech. Wcześniej, w połowie kwietnia COVID-19 pojawił się w niemieckiej rzeźni bydła należącej do grupy Mueller w Birkenfeld, gdzie ponad 90 z 250 pracowników uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa. Również w Polsce mieliśmy styczność z takimi sytuacjami. Zakażenie wykryto choćby u pracowników starachowickiej przetwórni mięsa Animex.

Zbigniew Polak, powiatowy lekarz weterynarii w Starachowicach przyznał, że w odniesieniu do samiego produktu, nie mamy powodów do obaw przed zakażeniem koronawirusem.

Mięso jest bezpieczne i zwykle nie ma potrzeby jego utylizacji. Zgodnie z obecną wiedzą koronawirus nie przenosi się drogą pokarmową, a dodatkowo mięso przed spożyciem poddawane jest na ogół obróbce termicznej, co zabija wirusa.

Miejmy nadzieję, że informacje o pojawieniu się nowych ognisk zakażeń w Polsce lub nowych dobowych rekordów niedługo się skończą, gdyż karmienie obywateli strachem działa negatywnie na samą walkę z epidemią.

Co sądzicie o polskich zakładach mięsnych? Czy za granicą jest podobnie?

O tym się mówi: Bezdomny kot mógł stracić możliwość oddychania przez zbyt ciasną obróżkę, gdyby nie pracownicy jednej z polskich firm. Dali zwierzęciu nowe życie

Zerknij tutaj: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

O tym pisaliśmy: Modlitwa do potężnego Świętego o wysłuchanie i spełnienie ważnej dla nas prośby. Ten Święty nigdy nie przestał być aktywny